Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem

Nauczyciele z bolkowskich szkół będą strajkować

Jeśli rząd nie porozumie się z nauczycielskimi związkami zawodowymi, to również pedagodzy z terenu gminy Bolków w najbliższy poniedziałek (8 kwietnia br.) rozpoczną strajk.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Prowadzone przez gminę Bolków przedszkola i szkoły w Bolkowie, Kaczorowie i Sadach Dolnych opowiedziały się w referendum za strajkiem.

Miasto Bolków na bieżąco monitoruje sytuację w podległych jednostkach oświatowych planując działania, które mają wesprzeć nie tylko dyrektorów placówek, ale przede wszystkim uczniów i rodziców – informuje burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab. – Rodzice zostali poinformowani o planowanym strajku poprzez dzienniki elektroniczne i informacje umieszczone w szkołach i przedszkolach. Informacjami na temat organizacji pracy poszczególnych przedszkoli i szkół będą dysponowali na bieżąco dyrektorzy tych placówek – dodaje.

W razie wyjątkowej potrzeby opieki nad dzieckiem, rodzice powinni zgłosić ten fakt pilnie wychowawcom klas.

Ponadto rodzice małych dzieci mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego, gdy szkoła malucha przystąpi do strajku. Wniosek bowiem mogą złożyć wyłącznie rodzice dziecka, które jeszcze nie ukończyło ośmiu lat. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Rodzic
Rodzic9 kwietnia o 18:54
W ślad za nauczycielami powinni teraz zastrajkować pracownicy wodociągów, komunikacji, lekarze, generalnie wszyscy pracownicy opłacani z publicznych pieniędzy i to w stylu nauczycieli, tj. bez świadczenia pracy. Ciekawe jak taki nauczyciel się zachowa, jak mu zachoruje dziecko a w przychodni i szpitalu nikt mu nie udzieli pomocy? My rodzice pracujemy w różnych zawodach, z których usług nauczyciele korzystają. Też borykamy się z niskimi płacami, ale nie zaprzestajemy przez to wykonywania obowiązków na rzecz innych ludzi, bo do tego w umowie o pracę się zobowiązaliśmy.
Lubię to! 1
za free
za free8 kwietnia o 13:43
Zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów w okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, Z WYJĄTKIEM PRAWA DO WYNAGRODZENIA. Oznacza to, że dyrektor musi sporządzić sprawozdanie GUS Z-KS-Karta statystyczna strajku, a następnie strajkującym potrącić z wynagrodzenia za okres nieświadczenia pracy.
Lubię to! 1
obowiązek statystyczny
obowiązek statystyczny8 kwietnia o 13:30
Dyrektorzy powinni wypełnić GUS-Z-KS-Karta statystyczna strajku. http://form.stat.gov.pl/formularze/2019/passive/Z-KS.pdf
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.