Logo Bolkow24h.pl
Reklama

(FILM, FOTO) Tańczyli przeciwko przemocy

Wydarzenie, które odbyło się w wielu miastach na całym świecie, w tym m.in. w Bolkowie i Jaworze, miało na celu podkreślenie potęgi solidarności i jedności w dążeniu do eliminacji przemocy wobec kobiet.

© Materiały prasowe / Facebook / Burmistrz Bolkowa

W ostatnich latach światowy ruch społeczny "One Billion Rising" stał się symbolem solidarności w walce z przemocą wobec kobiet. Wydarzenie to organizowane corocznie 14 lutego, gromadzi miliony ludzi na całym świecie, którzy wspólnie podnoszą głos przeciwko przemocy, niesprawiedliwości i dyskryminacji.

W tym roku, pod hasłem "Nazywam się Miliard", One Billion Rising przyciągnęło uwagę osób z różnych środowisk i krajów, które zjednoczyły się, by dać wyraz swojej determinacji w zmianie społecznej i walki o prawa kobiet.

Wspierane przez organizacje społeczne, artystów, aktywistów i zwykłych obywateli, manifestacje, koncerty, warsztaty i inne działania artystyczne miały na celu zwrócenie uwagi na pilne potrzeby ofiar przemocy oraz promowanie edukacji i świadomości społecznej w tej sprawie.

W Polsce także odbyły się liczne wydarzenia związane z One Billion Rising. W wielu miastach spotkali się ludzie, by razem tańczyć, śpiewać i manifestować swoje pragnienie zmiany.

Bolków

Jawor

One Billion Rising to nie tylko wydarzenie, ale przede wszystkim wyraz solidarności i zaangażowania społecznego w walkę z przemocą wobec kobiet. "Nazywam się Miliard" to wezwanie do działania, które nie pozostaje bez odpowiedzi, pokazując, że wspólnymi siłami można zmieniać świat na lepsze.

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Anna
Anna17 lutego o 17:46
Trzeba było iść zrobić w szkołach prelekcję dla młodych mężczyzn na temat tego, czym jest przemoc, a nie tańczyć na rynku.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.