Logo Bolkow24h.pl
Reklama


bolkow24h.pl

Praworządny hipokryta?

Obie strony zdają się słyszeć w nagraniach to, co każda z nich chce usłyszeć.

źródło: Wikipedia © Wikipedia

Tak zwana „totalna opozycja” uznaje nagranie za absolutne zdemaskowanie Kaczyńskiego. Słyszy tam dowody na budowanie przez PiS własnego układu łączącego politykę z biznesem, której szef próbuje wykręcić się od płacenia za wykonaną pracę.

Prawo i Sprawiedliwość oraz „jego niezależne” media robią z Kaczyńskiego niemal świętego biorąc wysyłanie kontrahenta do sądu za niezbity dowód kryształowej uczciwości kochanego wodzunia. Wszystko oczywiście jest w porządku, choć mam takie przeczucie, że gdyby w tej historii na miejscu Kaczyńskiego był Tusk, to wrzaski o układach byłoby słychać nawet w górnych warstwach atmosfery.

Co można Kaczyńskiemu zarzucić? Wykręcania się od zapłaty? Raczej nie, bo trudno uznać chęć trzymania się procedur za coś złego. Mocnych dowodów na kierowanie spółką też ciężko się doszukać. Zasmucające jest coś innego.

Kaczyński zdobywał popularność jako pogromca układów. Te układy naprawdę istniały, zresztą istnieją nadal i sama chęć ich rozbijania jest dobra. Sam przez długi czas uznawałem PiS jako „mniejsze zło” względem Platformy m. in. z tego właśnie powodu. W gospodarce może i nic nie poprawią, mówi się trudno. Ale przynajmniej oczyszczą Polskę z układzików.

A tu się okazuje coś, co już od dłuższego czasu można było wydedukować: PiS chce zwalczyć stare układy… aby zrobić miejsce na swoje układy.

Człowiek, który tak wiele mówił o niebezpieczeństwach łączenia biznesu z polityką robi to, co krytykował. Ten sam, który krzywo patrzył gdy ktoś robił interesy z zagranicą, bo to „nie po patriotycznemu” robi interesy z Austriakiem oraz Cypryjczykami.

Jarosław Kaczyński to jednak złożona osobowość: praworządny biznesmen i jednocześnie pełen hipokryzji pseudoreformator…

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.