Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Obwodnica Bolkowa. Koparki nie dały rady, czas na materiały wybuchowe

Od środy przy budowie obwodnicy Bolkowa wykorzystywane są materiały wybuchowe. Tego dnia rozpoczęły się próbne wystrzały w celu rozluzowania gruntów skalistych występujących w miejscu wykonywania wykopów pod drogę.

© Materiały prasowe / GDDKiA

W kolejnych dniach będą już prowadzone właściwe prace. Skała rozkruszona w wyniku wybuchów ma być wybierana przez koparki. Specjalistyczne koparki mają także korygować pochylenie skarpy, aż do osiągnięcia pożądanych efektów.

Koparki z głowicami wyposażonymi w młoty hydrauliczne nie dały rady napotkanym skałom. Dlatego podjęto decyzję o wykonaniu reszty zadania przy użyciu specjalistycznych materiałów wybuchowych.

Planowane do wykonania prace strzałowe będą obejmowały między innymi:

  • wiercenie otworów w gruncie skalistym w odpowiednim rozstawie
  • załadowanie w otwory materiałów strzałowych (nabojowanych)
  • wykonanie tzw. przybitki czyli wypełnianie otworów kruszywem
  • założeniu systemu rurek do inicjacji nieelektrycznej ładunków
  • zdetonowanie ładunków

Obwodnica Bolkowa będzie miała blisko 8 kilometrów długości i połączy S3 z DK5. Zakończenie budowy obwodnicy planowane jest na II kwartał 2020 r.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Najczęściej komentowane

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.