Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Obwodnica Bolkowa na półmetku prac

Jak informuje GDDKiA trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy Bolkowa, które wykonawca realizuje zgodnie z założonym harmonogramem.

© GDDKiA

W grudniu 2016 r. została podpisana umowa z wykonawcą na budowę Obwodnicy Bolkowa. W ramach zadania powstaje obwodnica miasta w ciągu dróg krajowych nr 3 i 5 o długości około 7,8 km, w tym budowa po nowym śladzie o długości ok. 5,7 km. Wykonywana jest także przebudowa i rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 5 o długości ok. 2,1 km, która umożliwi połączenie, oddanej w październiku 2018 r. drogi ekspresowej S3, z drogą krajową nr 3 na odcinku od węzła Bolków.

W ramach umowy wykonawca realizuje 1 węzeł drogowy, 3 skrzyżowania jednopoziomowe, 6 obiektów inżynierski w ciągu drogi, tj. 3 estakady o łącznej długości ok. 800 metrów, 1 wiadukt drogowy i 2 wiadukty drogowe nad drogą.

Obecnie zaawansowanie rzeczowe inwestycji sięga prawie 50%. Wykonawca kontynuuje prace ziemne oraz warstwy konstrukcyjne w trasie głównej Obwodnicy Bolkowa oraz na drogach obsługujących. Trwają intensywne prace na obiektach inżynierskich związane z wykonywaniem ustrojów nośnych estakad zlokalizowanych w ciągu budowanej obwodnicy. Prowadzone są roboty polegające na budowie murów oporowych z gruntu zbrojonego geosyntetykami oraz kanalizacji deszczowej.

Od 15 grudnia do 15 marca trwa zimowy okres, w czasie którego wykonawca ma prawo przestoju lub spowolnienia prac z uwagi na warunki atmosferyczne. Głównym celem inwestycji jest poprawa przepustowości układu komunikacyjnego, co przyczyni się do wyeliminowania ruchu tranzytowego na terenie miasta Bolkowa, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców miasta.

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Kobieta Pracująca
Kobieta Pracująca11 grudnia 2018 o 11:42
A czy poprawione zostaną przy okazji warunki dla ssaków leśnych
Lubię to! 0
autorytet
autorytetKobieta Pracująca20 grudnia 2018 o 19:35
Dodatkowo inwestor wybuduje kładke dla motyli.
Lubię to! 0
Edek z krainy kretek.
Edek z krainy kretek.Kobieta Pracująca23 grudnia 2018 o 21:38
Chodzi ci o MOP czyli Miejsce Obslugi Podroznych? Spokojna twoja ogolona bedzie miescowka odstawiona niczym dworzec w Jaworze. Beda nowe fotele i zajezdnia. Droge do lasu tez maja wylozyc nowym dywanikiem. Slyszalem tez o wiacie i ujeciu wody do podmywania.Full exlusive. Tak,ze teraz bedziesz pracowac w lepszych warunkach.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Najczęściej komentowane

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.