Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Dofinansowanie na budowę obwodnicy Bolkowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała dofinansowanie na budowę obwodnicy Bolkowa w ciągu DK3/DK5. Całkowita wartość tego projektu to blisko 95 mln zł a dotacja unijna to niemal 67 mln zł.

© Materiały prasowe

W Ministerstwie Infrastruktury doszło wczoraj (26 marca) w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego do uroczystego podpisania realizowanych przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych umów o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowiska 2014-2020 dla ośmiu projektów kolejowych oraz jednego drogowego. Łączna kwota dofinansowania z UE wyniesie 1,2 mld złotych i będzie przeznaczona także na projekty w naszym regionie.

Wśród beneficjentów znalazła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która uzyskała dofinansowanie na budowę obwodnicy Bolkowa w ciągu DK3/DK5. Całkowita wartość tego projektu to 94,9 mln zł a dotacja unijna to blisko 67 mln zł.

Uroczystego podpisania umowy o dofinansowaniu dokonali Joanna Lech, p.o. Dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Jacek Gryga, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Uruchomienie obwodnicy to nie tylko odciążenie Bolkowa od nadmiernego ruchu, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. To także szybszy i bezpieczniejszy dojazd mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej do Wrocławia oraz tysięcy turystów, którzy wybierają się w Karkonosze – skomentował obecny na uroczystości senator Krzysztof Mróz.

Nową drogą pojedziemy już w przyszłym roku.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.