Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

(FOTO) OSP Bolków z nowym wozem bojowym

Ochotnicza Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Bolkowie otrzymała fabrycznie nowy pojazd ratownictwa technicznego ze zbiornikiem wodnym o pojemności 1000 l. Całkowity koszt zakupionego pojazdu wyniósł ponad ćwierć miliona złotych.

© UM Bolków

Całkowity koszt zakupionego pojazdu wynosi 252.700,00 zł, z czego dofinansowanie w kwocie 112.000,00 zł pochodzi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, 120.000,00 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz wkładu własnego OSP w Bolkowie w wysokości 20.700,00 zł.

Podczas uroczystości przekazania samochodu symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali poseł Elżbieta Witek oraz komendant wojewódzki PSP Adam Konieczny, których następnie odznaczono Złotym Krzyżem.

Spotkanie było także okazją do nadania awansów. Te wręczył zastępca komendanta Korpusu Formacji Ratowniczej RP, specjalista ratownictwa Bartłomiej Andrzejewski.

Awanse otrzymali:

  • Dorota Rembisz
  • Krzysztof Gibała
  • Janusz Kowalski
  • Arkadiusz Umer

W dalszej części ceremonii wręczono podziękowania i drobne upominki dla osób, które przyczyniły się do pozyskania nowego wozu. Na zakończenie oficjalnego etapu przemawiali zaproszeni goście, a następnie komendant OJRG Jan Mieszała przedstawił sprawozdanie roczne z działalności jednostki.

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

baczny obserwator
baczny obserwator19 kwietnia 2019 o 12:32
państwo małżeństwo z paszowic może najwyższy czas zmienić destynkcje na mundurach na odpowiednie do stanowiska w straży a nie paradować z wysokimi stopniami pozdrawiam
Lubię to! 4
lwow
lwow14 kwietnia 2019 o 10:37
"Tam gdzie potrzeba to nie brakuje a tam gdzie nic nie robią to można zorganizować. Kiedy ktoś otworzy oczy i zobaczy co się dzieje?"
Wielce szanowny Antybolkow... czyta Pan/ Pani/ to co pisze? Zaiste- logika i precyzja wpisu zapewne zgodna z poglądami pewnej opcji politycznej. Jak nie ma - żle, jak jest - jeszcze gorzej. Nie mnie oceniać prace OSP Bolków, chociaż przyznaję że bardzo pozytywnie oceniam to co robią strażacy z OSP. Ten wóz , jak każdy, będzie przez kolejne lata pomagał strażakom , a bezpośrednio i tobie, ąntybolkowie, niezależnie kto będzie jego dysponentem. Pozdrówka- dj.
Lubię to! 3
Antybolkow
Antybolkow10 kwietnia 2019 o 11:14
Kolejny w tej jednostce wóz do przejażdżki, w większości jeździ kierowca i może pasażer. Tam gdzie potrzeba to nie brakuje a tam gdzie nic nie robią to można zorganizować. Kiedy ktoś otworzy oczy i zobaczy co się dzieje?
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.