Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Opiekunka osób starszych. Zawód naszych czasów

Polki w każdym wieku są otwarte na zmiany i nowe wyzwania, w tym również te związane ze zmianą zawodu. Prawie połowa badanych kobiet jest zainteresowana pracą w charakterze opiekunki osób starszych, bowiem ofert pracy w tym zawodzie nie brakuje.

© Materiały prasowe

Europa starzeje się. To zjawisko nie omija również Polski i Niemiec. Żyjemy coraz dłużej, jesteśmy zamożniejsi a jakość życia znacząco się poprawiła niż jeszcze 30 lat temu. Z danych statystycznych wynika, że obywatele Unii Europejskiej żyją średnio ponad 77 lat. Starsi ludzie podupadają na zdrowiu lub po prostu z wiekiem stają się coraz mniej sprawni i potrzebują pomocy. Dzieci i wnuki nie mają czasu dla swoich rodziców czy dziadków. Świat gna do przodu i trzeba pracować na spłatę kredytów.

Większa ilość Seniorów to również większa ilość miejsc pracy oraz większe zainteresowanie pracą w charakterze opiekuna osób starszych.

Polki w każdym wieku są otwarte na zmiany i nowe wyzwania, w tym również te związane ze zmianą zawodu. Prawie połowa badanych kobiet jest zainteresowana pracą w charakterze opiekunki osób starszych bowiem ofert pracy w tym zawodzie nie brakuje.

Opiekunka osób starszych – zawód naszych czasów

Postęp medycyny sprawił, że żyjemy coraz dłużej. Długoletnie życie niestety nie zawsze oznacza życie w pełni sił. Często ze względu na pracę i trudne sytuacje życiowe rodzina Seniora nie jest w stanie samodzielnie zająć się swoim Bliskim. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej opiekunki, która otoczy odpowiednią troską naszego Bliskiego, a także zadba o jego dom.

U naszych zachodnich sąsiadów usługi związane z opieką domową są już zjawiskiem powszechnym. Rośnie zarówno popularność tego zawodu, jak i zwiększa się poziom kwalifikacji opiekunów.

Aktualnie opiekunowie osób starszych to wykwalifikowani specjaliści, których kompetencje są coraz bardziej doceniane.

Jaki powinien być opiekun?

Opiekun osób starszych musi posiadać pewne cechy, które ułatwią mu codzienną współpracę z Podopiecznym. Podstawą jest zdrowie oraz dobra kondycja fizyczna. Opiekun każdego dnia podejmuje się wykonania szeregu czynności higieniczno-pielęgnacyjnych, które wymagają sprawności. W pracy w tym zawodzie niezwykle ważne jest bycie osobą cierpliwą oraz tolerancyjną.

Opiekun powinien być dobrym organizatorem czasu, potrafić gotować oraz utrzymywać porządek w domu. Niezbędna jest również  podstawowa wiedza na temat chorób i charakterystycznych dla wieku podeszłego dolegliwości. Bardzo ważne jest również, aby Opiekun wyróżniał się empatią oraz serdecznością. Osoby, które myślą o pracy w opiece nad seniorem powinny być, również elastyczne i umieć zachować się w różnych sytuacjach. Jeżeli myślimy o wyjeździe do pracy w Niemczech, to również język niemiecki musi być opanowany przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Zawód opiekuna jest jednak zawodem angażującym ponieważ może zdarzyć się sytuacja, że trzeba wyjechać do podopiecznego nawet na okres Świąt Bożego Narodzenia. A wtedy nieunikniona jest rozłąka z najbliższą rodziną. Agencje zatrudniające opiekunów osób starszych starają się zrekompensować ten dyskomfort przyznając swoim pracownikom liczne premie finansowe i prezenty świąteczne.

Opieka Mycare24

www.mycare24.pl

https://www.facebook.com/opiekamycare24/

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.