Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Kaczorów. Półtora tysiąca zł mandatu za przekroczenie dopuszczalnej prędkości

Policjanci z Jawora zatrzymali 34-latka, który jadąc samochodem przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 53 km/h. Został on ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

© Materiały prasowe / PAP

"Policjanci podczas służby z wykorzystaniem miernika prędkości w Kaczorowie, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem m-ki Seat, który jechał 103 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h" - podaje jaworska Policja.

Kierujący samochodem 34-latek otrzymał mandat karny w wysokości 1,5 tysiąca złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. Poza tym mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

"Za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia" - przypomina Policja.

Obowiązujące kary za przekroczenie prędkości:

  • o 70 km/h i więcej mandat karny wynosi 2500 zł/ lub przy recydywie 5000 zł oraz 15 punktów karnych
  • od 61 km/h do 70 km/h mandat wynosi 2000zł /4000 zł oraz 14 punktów karnych;
  • od 51 km/h do 60 km/h mandat wynosi 1500 zł /3000 zł oraz 13 punktów karnych;
  • od 41 km/h do 50 km/h mandat wynosi 1000 zł /2000 zł oraz 11 punktów karnych;
  • od 31 km/h do 40 km/h mandat wynosi 800 zł /1600 zł oraz 9 punktów karnych.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.