Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Bolkowscy policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali skradzione rzeczy

Bolkowscy policjanci zatrzymali 37-latka z powiatu złotoryjskiego i 35-latka z powiatu jaworskiego, którym udowodnili włamanie do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie prywatnej posesji w miejscowości Radzimowice.

© Materiały prasowe / PAP

"Początkiem lutego br. dyżurny jaworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie prywatnej posesji w miejscowości Radzimowice. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia, sprzęt budowlany, klucze narzędziowe oraz inne przedmioty typu leżaki, lampy czy butle gazowe" - informuje oficer prasowy KPP w Jaworze asp.szt. Ewa Kluczyńska.

Policjantka dodaje, że "straty wyceniono na kwotę blisko 12 tysięcy złotych".

"Na miejsce niezwłocznie udała się grupa zdarzeniowa wraz z technikiem kryminalistyki. Podczas wykonywanych czynności  funkcjonariusze ustalili, że sprawca przeciął metalowe ogrodzenie działki, a następnie dostał się do pomieszczenia gospodarczego skąd zabrał wartościowe przedmioty" - wyjaśnia policjantka.

Wracając z miejsca zdarzenia funkcjonariusze dokonali penetracji przyległego terenu i ujawnili na pobliskiej drodze polnej osobowe renault na złotoryjskich tablicach rejestracyjnych. Wewnątrz nie było nikogo, ale za to bagażnik wypełniony był skradzionymi przedmiotami pochodzącymi z pomieszczenia gospodarczego w Radzimowicach.

"Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Bolkowie, w trakcie prowadzonych czynności wykrywczych, szybko ustalili właściciela pojazdu. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, który działał ze swoim 35-letnim kolegą – mieszkańcem powiatu jaworskiego. Obaj sprawcy tego samego dnia „wpadli” w ręce policjantów z Bolkowa" - informuje asp.szt. Ewa Kluczyńska.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut dotyczący włamania. Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

"Policjanci odzyskali część utraconych rzeczy, które wróciły już do rąk prawowitego właściciela. Losem podejrzanych zajmie się teraz kamiennogórski sąd. Włamywaczom grozi teraz kara naweet 10 lat więzienia" - dodaje policjantka.

______________________________
 

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.