Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eleganckie meble tapicerowane
Najlepsze baseny ogrodowe, materace i akcesoria

Środki na inwestycje wodno-ściekowe gmin z UMWD

We wtorek Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie inwestycji samorządowych w gospodarkę wodno-ściekową.

© materia?? prasowy UM Legnica

Konkurs zorganizowany został w związku z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach działania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Do dolnośląskich samorządów trafi łącznie ponad 92 mln zł na 29 projektów związanych z budową i przebudową sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków (także przydomowych), stacji uzdatniania wody oraz podziemnych zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności co najmniej 100 m3.

Rosnące wymagania środowiskowe, ale także zmiany klimatyczne powodujące okresy długotrwałej suszy sprawiają, że zadania związane z dostarczeniem mieszkańcom wody i odbiorem ścieków stają się koniecznością. Są to duże inwestycje, które często przekraczają możliwości finansowe małych samorządów. Pomoc ze strony organów Państwa jest więc nieoceniona” – powiedział senator Krzysztof Mróz.

O środki w maksymalnej wysokości 5 mln zł mogły się ubiegać gminy liczące do 5 tys. mieszkańców, spółki w tych gminach, w których jedynym udziałowcem jest jednostka samorządu terytorialnego oraz związki międzygminne. Wsparcie obejmie do 100% kosztów inwestycji.

Bardzo się cieszę, że samorządy skorzystają z tych pieniędzy i rozwiną swoją infrastrukturę wodno-ściekową. Dlaczego to takie ważne? W wielu miejscach w naszym regionie są jeszcze obszary, gdzie brakuje kanalizacji lub oczyszczalni ścieków. Dlatego jestem przekonany, że wspólnymi siłami krok po kroku będziemy w stanie redukować braki infrastrukturalne” – powiedział wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Poniżej pełna lista samorządów w regionie legnickim, które uzyskały dofinansowanie:

  • Gmina Bolków - przebudowa ujęcia wody wraz z budową sieci wodociągowej przesyłowej dla Gminy Bolków - 3 925 572,00
  • Gmina Chojnów - budowa kanalizacji sanitarnej dla wsi Jaroszówka - etap III oraz budowa sieci wodociągowej dla wsi Jaroszówka - 3 375 814 zł
  • Gmina Pielgrzymka - budowa sieci kanalizacji sanitarnej z biologiczną oczyszczalnią ścieków w miejscowości Wojcieszyn - 1 254 016 zł
  • Gmina Świerzawa - budowa sieci wodociągowej z ujęciem wody w miejscowości Sokołowiec - 4 908 704 zł
  • Gmina Wojcieszów - montaż mikroelektrowni fotowoltaicznej na stacji uzdatniania wody w Wojcieszowie - 227 000 zł
  • Gmina Zagrodno - uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Zagrodno poprzez budowę oczyszczalni ścieków w Modlikowicach, przebudowę SUW w Olszanicy, Zagrodnie i Brochocinie oraz uzbrojenie i podłączenie otworu studziennego w SUW w Zagrodnie - 4 232 250 zł
  • Gmina Żukowice  - budowa sieci wodociągowej oraz modernizacja sieci kanalizacyjnej pomiędzy m. Dankowice a m. Bukwica - 890 292 zł

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.