Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
Vision Optyk Jawor
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: ponad 8,5 tys. szczepień przeciw COVID-19 wykonano w powiecie jaworskim

W powiecie jaworskim wykonano ponad 8,5 tys. szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 2,3 tys. drugą dawką – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

© Materia??y prasowe / PAP

Na rządowych stronach poinformowano w poniedziałek, że w powiecie jaworskim podano dotychczas 8 562 dawki szczepionki – 6 165 pierwszej i 2 397 drugiej. Pierwszą dawką zaszczepiono więc 12% mieszkańców powiatu jaworskiego, a dwie dawki otrzymało ponad 4% mieszkańców powiatu.

Szczepienia w Jaworze rozpoczęły się 29 grudnia 2020 r.

Łącznie na Dolnym Śląsku szczepionkę przeciwko COVID-19 podano 649 943 razy, w tym 180 043 pacjentów otrzymało drugą dawkę. W całym kraju to ponad 7,6 mln szczepień, z czego ponad 2,1 mln drugą dawką.

Po iniekcjach zgłoszono 5 908 niepożądanych odczynów. Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia, zutylizowano 8 701 dawek.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.