Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
Vision Optyk Jawor
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Bera: utworzymy punkt do masowych szczepień na terenie naszego miasta

We współpracy ze służbami wojewody utworzymy punkt do masowych szczepień na terenie naszego miasta - zapowiedział burmistrz Jawora Emilian Bera. Punkty szczepień masowych mają powstać w każdym powiecie.

© Facebook / Burmistrz Jawora Emilian Bera

"Chcemy realizować Narodowy Program Szczepień w naszej gminie, dlatego też, we współpracy ze służbami wojewody, utworzymy punkt do masowych szczepień na terenie naszego miasta" - powiedział dla portalu legnica.fm burmistrz Jawora.

Jak podkreślił Emilian Bera, został już wyznaczony koordynator. Kierownik Przychodni Rejonowej w Jaworze Joanna Strączek, "będzie zarządzała szczepieniami przeciwko Covid-19 na poziomie gminy Jawor" - zaznaczył.

"Rozmawiamy z jaworskim szpitalem, z przychodniami, które znajdują się na terenie naszego miasta i dodatkowo z zakładami pracy, które chcą szczepić swoich pracowników" - powiedział burmistrz Bera.

Podczas środowego briefingu poświęconemu sytuacji epidemicznej w regionie wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował, że "powoli zaczynamy zbliżać się do pewnej ściany i będzie kłopot na ewentualną przyszłość, jeżeli zakażenia nadal będą wzrastały".

"Jest naprawdę źle i trzeba się pilnować. Będziemy obserwować sytuację. W pewnym momencie, jeżeli ten system doszedłby już do ściany, trzeba będzie szukać rozwiązań poza naszym województwem" – podkreślił.

Obremski poinformował też, że na Dolnym Śląsku trwają przygotowania do tworzenia punktów szczepień masowych, które mają powstać w każdym powiecie. Wyjaśnił, że rząd organizuje dostawę szczepionek i zapłaci za ich wykonanie.

"Zwróciliśmy się do samorządów z prośbą o to, żeby wytypowały miejsca, które pod względem organizacyjnym i wygody mieszkańców będą najlepsze i aby zajęły się ich organizacją. Samorządy na razie na ten apel w zdecydowanej większości odpowiadają pozytywnie" – dodał.

Czytaj więcej na portalu dolnyslask24h.pl: Wojewoda dolnośląski: tworzenie nowych miejsc dla pacjentów covidowych jest coraz trudniejsze

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.