Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Koronawirus w powiecie jaworskim: w weekend 69 nowych zakażeń

W sobotę i niedzielę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem w sumie u kolejnych 69 osób z powiatu jaworskiego – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 2393 przypadki COVID-19.

© Materiały prasowe / PAP

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, że w powiecie jaworskim potwierdzono 27 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Natomiast w niedzielę poinformowało o kolejnych 42 zakażonych osobach. Z raportów wynika, że w sumie wykonano 193 testy. Kwarantanną objętych jest 512 osób.

Do tej pory w powiecie jaworskim, od czasu wykrycia pierwszego przypadku w kwietniu 2020 r., zdiagnozowano 2 393 przypadki zakażenia koronawirusem, a 80 chorych zmarło.

W powiecie jaworskim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 6 165 osób, a 2 397 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 8 562 szczepienia.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 18 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościOstatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.