Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Można już jeździć nową drogą w Wierzchosławicach

Po 4 miesiącach robót budowlanych zakończono realizację przebudowy drogi powiatowej we wsi Wierzchosławice; całkowita wartość zadania wyniosła ponad 1,6 mln zł - poinformowało w środę Starostwo Powiatowe w Jaworze.

© Powiat Jaworski

Wyremontowano nie tylko drogę.

Przedsięwzięcie to objęło zakresem remont ponad 3,5-kilometrowego odcinka drogi oraz szereg prac towarzyszących, tj. wjazdy na posesje, zatoki autobusowe, czy bariery ochronne. Wszystko to niewątpliwie zwiększy komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz wpłynie na poprawę estetyki tej części powiatu – podaje komunikat Starostwa Powiatowego w Jaworze.

Całkowita wartość zadania wyniosła ponad 1,6 mln zł.

Na jej realizację Powiat Jaworski pozyskał dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - ponad 1,3 mln zł, oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - 240 tys. zł. Niezwykle istotna była również dobra współpraca i finansowe wsparcie Gminy Bolków, która udzieliła dofinansowania w wysokości niemal 90 tys. zł – czytamy w komunikacie.

Wykorzystując finansowe wsparcie MSWiA z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, Powiat Jaworski w tym roku realizuje cztery zadania. Przebudowa drogi w Wierzchosławicach, to jedno z nich.

Zakończono już remont pomieszczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, a aktualnie trwają prace związane z przebudową mostu w Pogwizdowie oraz przebudową drogi relacji Zębowice-Paszowice. Łączna wartość tych inwestycji to ponad 5 mln zł – dodaje Starostwo.

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Aldi
Aldi13 listopada 2019 o 18:53
KOLESIOSTWO jest, było i bd :)
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.