Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

64-letni kierowca dostał 30 pkt. karnych i utracił prawo jazdy

Za jazdę 135 km na godzinę w terenie zabudowanym i wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej 64-letni kierowca dostał 30 pkt. karnych, stracił na trzy miesiące prawo jazdy i musi zapłacić 3,5 tys. zł mandatu. Do wykroczeń doszło w Kaczorowie.

© Materiały prasowe / PAP

Oficer prasowa podinsp. Edyta Bagrowska poinformowała w poniedziałek, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pełniący służbę w ramach grupy Speed, zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

W minioną sobotę policjanci w Kaczorowie zauważyli pojazd marki Audi, poruszający się z dużą prędkością. W związku z niskimi temperaturami w regionie jezdnia była śliska. Pomimo tego urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca tego samochodu w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę poruszał się z prędkością aż 135 kilometrów na godzinę” - powiedziała policjantka.

Dodała, że ponadto mężczyzna wyprzedzał na zakazie oraz na podwójnej ciągłej. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 3,5 tys. zł. Do konta 64-latka dopisanych zostało również 30 punktów karnych.(PAP)

Roman Skiba

ros/ apiech/

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.