Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Jawor. Śledztwo ws. oszustw komorniczych

Oszustw na łączną kwotę kilkuset tysięcy złoty miał się dopuścić, według prokuratury, komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jaworze.

© Materiały prasowe / PAP / Leszek Szymański

  • Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy;
  • zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez Izbę Komorniczą we Wrocławiu;
  • legnicka prokuratura postawiła komornikowi Marcinowi L. zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków oraz przywłaszczenia powierzonego mienia.

Z dotychczasowym ustaleń prokuratury wynika, że Marcin L. prowadząc egzekucję komorniczą dopuszczał się "rażącego naruszenia przepisów Ustawy o komornikach sądowych oraz Ustawy o kosztach komorniczych". "Marcin L. nie przekazywał wierzycielom w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych wyegzekwowanych od dłużników należności, przywłaszczając w ten sposób powierzone w ramach prowadzonych postępowań mienie w łącznej kwocie ponad 380 tys. zł" – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Według śledczych, komornik z rachunku bankowego kancelarii opłacał prywatne wydatki, takie jak: spłaty kredytów, opłaty rachunków, zapłaty za zakupy oraz regulował koszty działalności egzekucyjnej. W ten sposób miał przywłaszczyć sobie 68 tys. zł. "Pobierał też od wierzycieli zaliczki na wydatki związane z czynnościami komorniczymi, po czym czynności tych nie wykonał, a pobranych środków nie zwrócił wierzycielom, przywłaszczając w ten sposób mienie łącznie w kwocie ponad 210 tys. zł" – podała prok. Tkaczyszyn.

Prokurator postawił L. zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień oraz przywłaszczenia powierzonego mienia. Komornik nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. L. został zawieszony w czynnościach komornika sądowego; zastosowano też wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenie majątkowe.(PAP)

Piotr Doczekalski

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.