Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Wagon rowerowy wraca w niedzielę do składów Kolei Dolnośląskich wraz ze zmianą rozkładu jazdy

Wraz z nowym rozkładem jazdy, który wejdzie w życie 12 marca, do części składów Kolei Dolnośląskich powróci wagon rowerowy.

© Materiały prasowe / Koleje Dolnośląskie

W związku z remontami na niektórych odcinkach tras zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza; wiele pociągów nieznacznie zmieni też godziny odjazdu.

Od 12 marca część składów Kolei Dolnośląskich (KD) będzie wyposażona w wagon rowerowy. To drugi sezon, w którym regionalny przewoźnik oferuje takie rozwiązanie. Tegoroczną nowością jest to, że będzie można z tych wagonów skorzystać zarówno na stacji Sobótka, jak i Sobótka Zachodnia. "Wielu rowerzystów chciało zacząć zwiedzanie wokół Sobótki na stacji położonej bliżej centrum. Po zeszłorocznym pilotażu wiemy już, że załadunek i rozładunek rowerów na stacji nie zajmuje tak dużo czasu, przez co wprowadzimy taką możliwość nie tylko na stacji Sobótka Zachodnia" – powiedział rzecznik KD Bartłomiej Rodak.

Wkrótce KD uruchomią również specjalne, dodatkowe pociągi do Doliny Baryczy - w weekendy będzie kursował pociąg z Wrocławia do Milicza. To miejsce szczególnie lubiane przez amatorów turystyki rowerowej. Połączenie będzie realizowane od 29 kwietnia w soboty, niedziele i święta.

Z powodu remontu tunelu pomiędzy stacjami Janowice Wielkie – Jelenia Góra podróżni będą musieli liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku trasy kolejowej. Od 12 marca do 12 kwietnia ruch kolejowy zostanie tam całkowicie wstrzymany, a podróżni będą musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

Od 13 do 16 marca, a także między 8 maja a 11 czerwca zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać też na odcinku Kłodzko – Ścinawka Średnia. Z kolei w dniach 27-31 marca zamknięty będzie odcinek Rokitki – Leszno Górne. Tu część połączeń komunikacji zastępczej będzie realizowana ze stacji Chocianów. Zastępcza komunikacja będzie również obowiązywać na odcinku Jawor – Przybyłowice w dniach 8-15 maja.

KD poinformowały również, że od 8 czerwca powrócą połączenia z Wrocławia do czeskiego Adrspach. Pociągi będą kursować w soboty, niedziele i święta.

W związku z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 12 marca, wiele pociągów KD nieznacznie zmieni godziny odjazdów. Zmiany można sprawdzić m.in. na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl. (PAP)

Piotr Doczekalski

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.