Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

W Legnicy będą bili rekord gitarowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy i Miasto Legnica zapraszają 19 czerwca 2021 r. na legnicki Rynek wspólnego zagrania „Hey Joe”.

© Materiały prasowe / PWSZ w Legnicy

Studenci Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy postanowili przyłączyć się do próby pobicia Gitarowego Rekordu Świata i zagrać piosenkę „Hey Joe”. Imprezę wspiera Miasto Legnica, które na tę okazję przygotowało bezpośrednią transmisję z Wrocławia.

Jeden z największych festiwali muzyki gitarowej odbędzie się 19 czerwca na żywo na Pergoli we Wrocławiu, a także w wersji online. Studenci z Legnicy postanowili włączyć się w to wydarzenie i zapraszają do udziału również wszystkich chętnych i miłośników muzyki. Wystarczy mieć gitarę lub ukulele i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Wydarzenie rozpocznie się od rejestracji chętnych na legnickim Rynku (obok fontanny Neptuna) od godziny 14:00. Będzie towarzyszyć mu transmisja online z Wrocławia. Samo bicie Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się o godzinie 16:00 i będzie transmitowane na Facebooku Miasto Legnicy https://www.facebook.com/MiastoLegnica oraz kanale Youtube https://www.youtube.com/user/MiastoLegnica, a także na Facebooku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy https://www.facebook.com/PWSZim.WitelonawLegnicy. W tym roku tysiące fanów gitary z różnych miast podejmie kolejną próbę pobicia rekordu Guinnessa.

Pierwsza edycja legendarnego już święta gitary odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński zainicjował wówczas Wielką Gitarową Orkiestrę, która na wrocławskim Rynku wykonała słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Zagrało 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa. Kilkanaście lat później we Wrocławiu zarejestrowało się już 7423 fanów gitary.

W 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa, 18. edycja imprezy odbyła się w całości w wersji online. 1 maja „Hey Joe” zagrało razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – aż 7998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA.

Rynek Legnicki   
19.06.2021 r.

Program:

  • 14:00 - otwarcie punktu rejestracyjnego, w którym można wypełnić formularz online głównego wydarzenia oraz dostać pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w naszym legnickim zgrupowaniu; transmisja występów z Wrocławia,
  • 15:00 - próba generalna pobicia rekordu, wspólne granie utworu z uczestnikami,
  • 16:00 – próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa,
  • 16:10 - odczytanie wyniku,
  • 16:15 - granie na bis,
  • 16:30 - zakończenie wydarzenia.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.