Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Spotkanie warsztatowe „Bądźmy aktywni” w Sokolej

7 marca odbyło się spotkanie wprowadzajaco-warsztatowe „Bądźmy aktywni” zorganizowane przez LGD Partnerstwo Kaczawskie. Projekt ma spełniać funkcję aktywującą, integracyjną, promocyjną, wspierającą i edukacyjną.

© Materiały prasowe / LGD Partnerstwo Kaczawskie

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji operacji własnej LGD Partnerstwo Kaczawskie nr 2/2018/OW pn. „Kaczawska Inicjatywa szansą na aktywizację i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Projekt ma zachęcić do aktywnego udziału w życiu społecznym i rozwoju osobistego.

Było to drugie z czternastu wydarzeń z tego projektu i odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Sokolej (Gmina Paszowice). W spotkaniu udział wzięło 31 osób, które ukończyły 60 r.ż. lub mają niepełnosprawność w stopniu lekkim z terenu gmin: Paszowice, Bolków, Wojcieszów i Świerzawa. Uczestnicy mieli zapewniony transport busem oraz poczęstunek, a na koniec każdy otrzymał ekologiczną, bawełniana torbę na zakupy.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczestników przez panią Gabrielę Męczyńską, Dyrektor Biura LGD Partnerstwo Kaczawskie, a także od przekazania informacji nt. działalności Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”. Zgromadzonych powitała również pani Małgorzata Świderska, członek Zarządu LGD Partnerstwo Kaczawskie i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach. Następnie, pani Marta Cieślak, pracownik biura LGD i koordynator projektu, zapoznała uczestników z projektem i programem kolejnych wydarzeń.

Warsztaty poprowadziła pani Małgorzata Malec z Galerii Rozwoju z Wrocławia, wykfalifikowany trener, moderator i animator działań lokalnych. Spotkanie mieszkańców czterech różnych gmin okazało się wspaniałą formą integracji i aktywizacji. Panie i Panowie po zapoznaniu wymienili się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, kilka osób opowiedziało jak działają w swojej miejscowości, kogo proszą o pomoc i jakie mają pomysły na przyszłość. Od jednej z uczestniczek padło bardzo mądre stwierdzenie warte zapamiętania: „Jak nie teraz - to kiedy? Jak nie my – to kto?”.  Wywiązała się dyskusja o tym, że warto działać, warto zacząć coś robić dla swojej miejscowości, jednak nie samemu. Warto zaangażować więcej osób i po równo rozdzielać obowiązki.

Uczestnicy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i świetną współpracą podczas pracy w grupach, podczas której należało zastanowić się jak w „mojej” miejscowości było kiedyś - dziś - jutro. Wszystkie odpowiedzi bardzo dokładnie omówiono pod okiem prowadzącej. Powstał również „bank pomysłów” na ciekawe działania jakie można podjąć w swojej miejscowości. Na koniec spotkania panie z zespołu Wojcieszowianki, Echo i Kukułeczki zaśpiewały dwie wspaniałe piosenki, co było świetnym i pięknym zakończeniem spotkania.

Serdecznie dziękujemy panu Sebastianowi Oszczęda, Wójtowi Gminy Paszowice, za udostępnienie sali, jak również paniom Małgorzacie Świderskiej i Marcie Polińskiej, za bardzo dużą pomoc w przygotowaniu sali, organizacji i przebiegu spotkania. Podziękowania kierujemy również do  kierowcy busa, który bezpiecznie przewiózł uczestników.

Operacja własnawspółfinansowana ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie  M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” Operacja własna nr 2/2018/OW p.n. „Kaczawska Inicjatywa szansą na aktywizację i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.