Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Rusza II edycja konkursu „Jestem Eko”. Czekają cenne nagrody!

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Jestem Eko”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII, uczestniczących w zajęciach kół przyrodniczych.

© Materiały prasowe

W tym roku Konkursowi przyświeca hasło „Zbrataj się z naturą”. Do wygrania: nagroda główna w wysokości 5 000 zł, nagroda „Złote Eko-Działanie” w wysokości 4 000 zł i cztery wyróżnienia w wysokości 1 000 zł każde.

Celem „Jestem Eko” jest popularyzacja wiedzy ekologicznej oraz rozbudzanie zainteresowania naturą i troski o nią w codziennym życiu dzieci, pobudzenie zmysłu obserwacji oraz wzbudzenie empatii i wrażliwości przyrodniczej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów zainteresowanych przyrodą i praktycznym zastosowaniem wiedzy ekologicznej.

Organizatorzy chcą zachęcić uczniów do zaprzyjaźnienia się ze środowiskiem, obserwacji otaczającego świata, wyjścia poza mury budynków, poznawania darów pól i łąk oraz poszanowania i otaczania opieką flory i fauny. Założeniem jest przybliżenie świata przyrody w stanie naturalnym, bez wpływów i zmian związanych z urbanizacją i uprzemysłowieniem.

Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia. Poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie Konkursu Zadanie Konkursowe – Eko-Działanie.

Konkurs „Jestem Eko”, poprzez wspólne działania, zabawy, zagadki, łamigłówki, prace manualne oraz zadania praktyczne, promuje dobre praktyki ekologiczne, nakłania do samodzielnego myślenia i uczy szacunku do szeroko pojętej natury. Scenariusze zachęcają do spojrzenia na otaczający świat nieco innym okiem, kształtowania własnych opinii, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków oraz przekażą dużo praktycznej i przydatnej wiedzy pokazanej na przykładach i poprzez ciekawostki.

Konkurs będzie trwać przez prawie cały rok szkolny 2023/2024. Rozpocznie się już 20 września, od zaproszenia szkół do udziału i przyjmowania zgłoszeń. Rozwiązanie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpią 14 maja 2024 r.

Więcej informacji: https://www.ibe.edu.pl/index.php/pl/o-konkursie-jestem-eko-2

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.