Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Nie będzie likwidacji szkół w Gminie Bolków

W ostatnim czasie pojawiły się plotki, jakoby planowano likwidację szkoły podstawowej na terenie Gminy Bolków. Pogłoski w komunikacie zdementował burmistrz.

© Paweł Sasiela

- Stanowczo dementuję pojawiające się nieprawdziwe informacje dotyczące likwidacji szkół na terenie Gminy Bolków. Jednocześnie informuję, że takie działanie nigdy nie było w moim zamiarze i nigdy nie będzie miało miejsca bez zgody rodziców - czytamy w komunikacie Burmistrza Bolkowa.

Komentarze (13)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

sąsiad
sąsiad31 stycznia o 14:04
U nas we wsi szkoła podstawowa w rankingach szkół w powiecie i województwie wypada na szarm końcu. Dzieci które pójdą do szkół średnich muszą brać korepetycje, bo szkoła ich nie przygotowała do właściwego poziomu. Mocno ograniczone środki na dodatkowe zajęcia dla uczniów, kosztem utrzymywania na siłę nierentownej szkoły z garstką uczniów niestety zrobiły swoje, koszt prywatnego kształcenia spadł na rodziców, a nie wszystkich na to stać... i tak można by wymieniać. A do tego jeszcze stary układ nauczycielski... Wójt udaje, że nic nie widzi ... i tak to trwa. A szkoda, bo na takim podejściu tracą dzieci. Najwyższy czas zmienić mentalność ludzi i postrzeganie roli oświaty-ona ma służyć uczniom, nie nauczycielom. Pozdrawiam mieszkańców zaprzyjaźnionej gminy. Dbajcie i walczcie o intersy swoich dzieci, bo to o ich dobro chodzi.
Lubię to! 1
Mieszkaniec2
Mieszkaniec210 stycznia o 09:36
Znam pewna osobe z urzedu gminy Bolków i powiedziala mi w prost nie wazne czy ludziom sie to spooba czy tez nie szkoly zostana zamkniete bo nie ma funduszy na utrzymanie tylu szkół z podziekowaniami dla Wronskiego ktory zostawil tak zadłużoną gmine. I nic nie da zbieranie podpisow itp... W sadach powiedzial burmistrz jasno szkola nie zostanie zlikwidowana tylko uczniowie przeniesieniz do Bolkowa 😂😂😂
Lubię to! 1
Mieszkaniec Bolkowa
Mieszkaniec BolkowaMieszkaniec211 stycznia o 04:50
To prawda Wronski wypatroszyl gmine z czego tylko sie da! Dobrze bedzie jak do 2025 roku splacimy chociazby odsetki dlugow. To juz bedzie sukces.
Lubię to! 3
dobre klimaty
dobre klimatyMieszkaniec Bolkowa28 stycznia o 07:51
A burmistrz dalej siedzi i zawija w sreberko co się da mając wiarę w ludzi, których odziedziczył?
Lubię to! 0
Mariusz
Mariusz9 stycznia o 20:17
Jasne jasne.... Nie chcę się nabić na wyborców... A taka rozmowa była. Tylko że wystraszyl się i wycofał. PANIE BURMISTRZU PROSZĘ NIE SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI kosztem dzieci które bd musiały jeździć 15 km do Bolkowa... Bo tam poziom nauczania to DNO
Lubię to! 2
logiczny rodzic
logiczny rodzicMariusz10 stycznia o 18:40
A jaki Ty chcesz zapewnić poziom nauczania, jak w klasie jest raptem parę dzieci? W Wiekszym oddziale możliwe jest za otrzynana subwencję na każde dziecko zaoferować dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania czy chociazby wyrównujące szanse.
Lubię to! 3
Grodi
Grodilogiczny rodzic14 stycznia o 00:47
Jasne tam gdzie bd 27 to nauczycielka skupi się na może 1 dziecku, a tam gdzie 5  to poświęci czas wszystkim 
Lubię to! 0
rodzic
rodziclogiczny rodzic28 stycznia o 09:02
Za pieniądze, które służą utrzymaniu starych zkół dla kilku dzeci można opłacić dodatkowe zajęcia wyrównujące lub rozwijające talenty i zainteresowania dla wszystkich uczniów. Naszej gminy nie stać na utrzymywanie starych budynków, które wymagają olbrzymich nakładów, bo przez lata były zaniedbywane. Dzieciom trzeba zapewnić godne warunki do nauki i równe szanse, bo jak wyjdą z tych podstawówek, to muszę się odnaleśc w szkołach srednich, do których trafią uczniowie ze szkłó, w których były dodatkowe zajęcia. Ja jestem za inwestowaniem w uczniów, a nie w stare budynki.
Lubię to! 0
Mieszkaniec
Mieszkaniec9 stycznia o 10:11
Tak tylko wtrącę, że foto jest stare, sprzed remontu budynku, a i jest to tylko 30% całej szkoły:) żeyb nikt nie myślał, że taka mała szkółka to pewnie że zamykać:)
Lubię to! 3
Marta P.
Marta P.8 stycznia o 21:05
04.01.2018 o godz 10 pan Burmistrz miał spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych, kierowniczką ZOSZ u oraz przewodniczącą ZNP. Na tym spotkaniu poinformował obecnych, że likwiduje szkoły w Sadach i Lipie. Wiec Panie Redaktorze to nie były plotki. 
Lubię to! 5
Poinformowana
PoinformowanaMarta P.9 stycznia o 21:45
Otoz to!
Lubię to! 1
Edek z krainy kretek.
Edek z krainy kretek.Marta P.14 stycznia o 10:50
Poinformowal czy negocjowal?To nie tajemnica,ze zwolennicy bylego burmistrza to chodzaca ciemnota I nie jeden raz udowodniliscie ,ze macie powazne problemy ze zrozumienie podstawowych rzeczy. A po tym wpisie podejrzewam ,ze moze byc podobnie!
Lubię to! 0
sinola
sinola8 stycznia o 20:49
Od plotki sie zaczyna w przypadku kopalni nie bylo nawet plotki a prawie została otwarta więc nic dziwnego ze mieszkacy trzymaja ręke na pulsie.Słowa padły zamiary są i pewnie będą. Ale dlaczego w Lipie likwidować?Być może Chodziło o sprawdzenie reakcji mieszkańców.
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.