Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Mercedes w Jaworze wyróżniony w rankingu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita”

Spółka odpowiedzialna za fabrykę silników i baterii elektrycznych do samochodów osobowych w Jaworze na Dolnym Śląsku, dostała wyróżnienie w kategorii „Zatrudnienie” w rankingu 500 największych firm dziennika „Rzeczpospolita”.

© Materiały prasowe / Daimler

Lista 500 „Rzeczpospolitej” to prestiżowy ranking największych polskich przedsiębiorstw, którego kryterium jest przychód klasyfikowanych podmiotów. Lista tworzona jest przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”, a formuła wzorowana jest na amerykańskim zestawieniu Fortune 500. Lista 500 „Rzeczpospolitej” po raz pierwszy pojawiła się w 1999 r. i jest najstarszym w Polsce tego typu zestawieniem. Zdaniem ekspertów obrazuje, w jakim stanie są polskie firmy, a także zmiany w strukturze gospodarki. Najnowsza edycja powstała na podstawie danych za 2021 r. Nad metodologią i ekonomiczną poprawnością kryteriów oceny przedsiębiorstw czuwają członkowie kapituły konkursu, w skład której wchodzą autorytety ekonomiczne i gospodarcze.

Spośród wszystkich firm w zestawieniu kapituła wybiera Orły „Rzeczpospolitej” w trzech kategoriach: HANDEL I USŁUGI NIEFINANSOWE, PRZEMYSŁ, USŁUGI FINANSOWE, oraz przyznaje wyróżnienia. Wyróżnienie w kategorii „Zatrudnienie” przyznano w tym roku firmie Mercedes-Benz Manufacturing Poland, operatorowi fabryki Mercedesa w Jaworze.  

W uzasadnieniu decyzji możemy przeczytać:

Fabryka w Jaworze produkuje czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych. Mercedes-Benz zainwestował w zakład, który ma być połączeniem najwyższych standardów branży motoryzacyjnej z ideą przemysłu 4.0, ok. 600 mln euro. Budowa fabryki pozwoliła także na stworzenie ponad tysiąca nowych, wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy, z których każde generuje kolejne etaty u kooperantów, poddostawców i usługodawców w regionie. Natomiast oferowane przez koncern szkolenia przyczyniają się do transferu umiejętności i wiedzy oraz nowoczesnych metod zarządzania. Mercedes-Benz Manufacturing Poland postawił na aktywizację kobiet, które obecnie stanowią 46 proc. załogi.

"Przekonaniem, że ludzie są najważniejszym kapitałem firmy, a reszta to tylko pieniądze, kierowaliśmy się od początku istnienia zakładu Mercedesa w Jaworze. Okazuje się, że można efektywnie działać na zasadach społecznej gospodarki rynkowej z poszanowaniem ludzi i środowiska, mieć doskonałe wyniki biznesowe spełniając równocześnie wymogi zero-emisyjnej, cyrkularnej i (prawie) bezodpadowej produkcji" – podkreśla dr Ewa Łabno-Falęcka, Head of Corporate Communication & External Affairs Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.