Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Marszałek Witek: do kwestii bezpieczeństwa przywiązujemy bardzo dużą wagę

Do kwestii bezpieczeństwa przywiązujemy bardzo dużą wagę - mówimy o bezpieczeństwie zewnętrznym oraz wewnętrznym i tu dziękujemy strażakom, bo oni są na pierwszej linii frontu - mówiła w sobotę w Bolkowie marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

© Materiały prasowe / PAP / Maciej Kulczyński

Marszałek Witek wzięła udział w sobotę w uroczystości przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bolkowie.

Witek podkreśliła, że rząd PiS przywiązuje bardzo dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa. „Dziś żyjemy w niespokojnych czasach” – mówiła. Dodała, że chodzi zarówno o bezpieczeństwo zewnętrzne, czyli ochronę granic, jaki i wewnętrzne. „Tu zawsze bardzo dziękujemy przy każdej okazji strażakom, bo oni są na pierwszej linii frontu, oni pomagają wtedy kiedy tej pomocy potrzebujemy – są zawsze pierwsi” – mówiła.

Marszałek dodała, że w ciągu ostatnich czterech lat udało się przekazać „bardzo duże środki” do małych gmin jak Bolków czy Jawor (rodzinne miasto marszałek Witek). „Uważamy, że wszyscy obywatele naszego kraju zasługują na to, by mieć takie same warunki do życia, takie same warunki, by móc się rozwijać i realizować swoje marzenia – bez względu na to, gdzie mieszkają i jakie poglądy mają. Stawiamy na rodzinę, na bezpieczeństwo rodzin, na bezpieczeństwo pracy” – mówiła Witek.(PAP)

Podkreśliła także, że w ostatnich latach wprowadzono „wielkie programu modernizacyjne służb mundurowych”. „Nigdy wcześniej takich potężnych pieniędzy nikt nie przekazywał służbom mundurowym” – mówiła Witek podkreślając, że pamięta jeszcze czasu kiedy policja miała benzynę na talony i kiedy „brakowało na wszystko”. „Dziś to się wszystko zmieniło” – mówiła marszałek. Podkreśliła, że inwestycja w bezpieczeństwo zaprocentuje.

Nowy samochód strażacki kosztował ponad 1,3 mln zł. Środki na jego zakup pochodziły z budżetu państwa, samorządu oraz szeregu firm takich jak m.in. KGHM, JSW czy Bank Spółdzielczy.

Marszałek Witek podkreśliła, że jednostka, do której trafił pojazd funkcjonuje od 1945 r. „W ciągu ostatnich dwóch lat ta jednostka miała prawie 200 interwencji – to wypadki drogowe, pożary czy poszukiwania osób zaginionych. To jest jednostka, którą zasilają przede wszystkim byli funkcjonariusze PSP. Ta jednostka wciąż się doskonali i zdobywa nowe uprawnienia. Jest w niej wielu ratowników medycznych” – mówiła marszałek. Dodała, że po wybuchu wojny w Ukrainie jednostka przekazała do tego kraju w pełni wyposażony ambulans.(PAP)

Piotr Doczekalski

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.