Logo Bolkow24h.pl
Reklama

LGD Partnerstwo Kaczawskie rusza z projektem „GEOLOGY”

Informujemy, że przystąpiliśmy do realizacji międzynarodowego projektu współpracy „Georóżnorodność dla Lokalnego Rozwoju” (Geodiversity for Local Development) Akronim: „GEOLOGY” - informuje LGD.

© Materiały prasowe / LGD Partnerstwo Kaczawskie

Projekt realizować będziemy z lokalnymi grupami działania, które leżą na terenach Geoparków UNESCO: Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy" w Geoparku Świętokrzyskim oraz Lokalna Grupa Działania Grupa Łużycka leżąca na obszarze Geoparku "Łuk Mużakowa" oraz z Geoparkiem Český Ráj.

Główny cel to "wspólna promocja oraz wymiana doświadczeń w dziedzinach strategicznych dla rozwoju i funkcjonowania geoparków należących lub aspirujących do Światowej Sieci Geoparków UNESCO, jako innowacyjny sposób wykorzystania zasobów przyrodniczych, kulturowych oraz historycznych dla zrównoważonego rozwoju regionu", który wpisuje się również w standardy członkostwa w Światowej Sieci Geoparków UNESCO oraz spełnia rekomendacje i wytyczne, jakie nasz Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów jako aspirujący geopark - otrzymał po wizycie ewaluacyjnej.

Jeszcze tego nie widzicie - ale nasza współpraca już trwa i bardzo dobrze nam się pracuje. Ustalamy terminy poszczególnych wyjazdów, rozmawiamy i tworzymy plany wizyt.

Projekt został tak ułożony, że Partnerzy odwiedzą nawzajem swoje geoparki, a na zakończenie również Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów, gdzie zorganizujemy międzynarodową konferencję podsumowującą ten projekt.

Wyjazdy z naszego obszaru odbędą się w małych grupach: 10-12 osób. Uczestnicy wezmą udział w seminariach/warsztatach obejmujących wymianę doświadczeń w ramach popularyzacji wiedzy naukowej dla edukacji, działań na rzecz zapobiegania zmianom klimatu, ochronie georóżnorodności, współpracy ze szkołami/uczelniami wyższymi.

Zakończeniem działań będzie opracowanie i wykonanie wspólnego folderu informacyjno-promocyjnego w trzech językach: polskim, czeskim i angielskim. Na terenie naszego LGD powstanie również lapidarium minerałów z całego obszaru i tablica promująca geoparki z tego projektu.

O pierwszym wyjeździe poinformujemy już niebawem.

Projekt współpracy pod tytułem „Georóżnorodność dla Lokalnego Rozwoju” (Geodiversity for Local Development) Akronim: „GEOLOGY” współfinasowany jest ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie  M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,  poddziałanie 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”.

Biuro
LGD Partnerstwo Kaczawskie

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.