Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Festiwal Wołodia pod Szczelińcem - już w lipcu muzyczny weekend z poezją śpiewną

W dniach 21-22 lipca w Gajowie k. Radkowa odbędzie się XIII edycja Festiwalu im. Włodzimierza Wysockiego Wołodia pod Szczelińcem pod hasłem Bardowie w walce o wolność i demokrację.

© Materiały prasowe

Plenerowa impreza ściąga co roku miłośników muzyki z kręgów krainy łagodności, piosenki literackiej, turystycznej, a w szczególności fanów twórczości Włodzimierza Wysockiego i Jacka Kaczmarskiego. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Wołodia pod Szczelińcem to cykliczna impreza muzyczna poświęcona twórczości wybitnego barda, poety i aktora XX w. Włodzimierza Wysockiego. Organizowana jest w uroczych, sąsiadujących ze sobą miejscowościach Gajów i Radków (powiat kłodzki, województwo dolnośląskie), które położone są u podnóża Szczelińca - najwyższego szczytu Gór Stołowych.

Plenerowe koncerty w otoczeniu parkowego starodrzewu w ramach dotychczasowych edycji Festiwalu wyrobiły sobie znakomitą markę wśród publiczności, która ma okazję do spokojnego wysłuchania i przeżywania muzyki w wykonaniu artystów z całego kraju i z zagranicy. Festiwal co roku ściąga miłośników  twórczości Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego jak i poezji śpiewanej, piosenki literackiej i turystycznej. Na tegorocznej edycji imprezy wystąpią: Mariusz Kiljan, Lubelska Federacja Bardów, Projekt Volodia, Jurij Tokar, Bartosz Kalinowski, Póki Co – duet i Michał Jaworski.

Program XIII edycji Festiwalu im. Włodzimierza Wysockiego Wołodia pod Szczelińcem:

21 lipca 2023 godz. 19:00 Radków, Rynek:

  • PÓKI CO – DUET
  • PROJEKT VOLODIA

22 lipca 2023 godz. 16:00 – Gajów, park podworski:

  • MICHAŁ JAWORSKI
  • BARTEK KALINOWSKI
  • JURIJ TOKAR
  • MARIUSZ KILJAN
  • LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: www.wolodia.pl

ORGANIZATORZY: Agencja MAKART, Fundacja Pieśniarze. PARTNERZY: Gmina Radków, GCKSiT w Radkowie, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Sołectwo wsi Gajów, Collegium Witelona, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Dom Chłopa – Koło Gospodarzy Miejskich, Fabryka Odpoczynki, Dom Gościnny Radków.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.