Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Dolny Śląsk wraca do szkół. Rozpoczynają się ferie w kolejnych pięciu województwach

W pięciu kolejnych województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim w sobotę rozpoczynają się ferie zimowe w szkołach. Uczniowie z tych regionów dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli do 11 lutego.

© Materiały prasowe / PAP / Grzegorz Momot

Z kolei w poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, którzy w tym roku jako pierwsi mieli ferie. Rozpoczęli je 13 stycznia.

Jeszcze przez tydzień - do 4 lutego - odpoczywać będą uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego, dla których ferie rozpoczęły się 20 stycznia.

Jako ostatni w tym roku - od 10 lutego do 25 lutego - odpoczywać będą uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

Następna przerwa w nauce w szkołach – na Wielkanoc – będzie od 28 marca do 2 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym – na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego. (PAP)

Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.