Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

1 lutego rusza nabór wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy

ZUS przypomina, że rodzice i opiekunowie, którzy pobierają świadczenie z programu „Rodzina 800 plus”, nie powinni jeszcze składać wniosków na kolejny okres świadczeniowy. Mogą to zrobić od 1 lutego tego roku.

© Materiały prasowe / PAP / Paweł Supernak

"Od 1 lutego 2024 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze, trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek drogą elektroniczną" – przekazał ZUS.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, a także za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia i bankowości elektronicznej.

ZUS przypomina, że termin wypłaty świadczenia zależy od daty złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Osoby, które złożą go między 1 lutym a 30 kwietnia 2024 r., otrzymają pieniądze do 30 czerwca. W przypadku wniosku złożonego w maju ZUS wypłaci pieniądze do 31 lipca 2024 r. wraz z wyrównaniem kwoty od czerwca.

Od 2022 r. wnioski o świadczenie wychowawcze przyjmuje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów rodziny.(PAP)

Iga Leszczyńska

iga/ joz/

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.