Logo Bolkow24h.pl
Reklama

110 tys. zł dla klubów sportowych z powiatu jaworskiego w ramach Rzadowego Programu „Klub”

Zakończyła się tegoroczna edycja Rządowego Programu „Klub”. Z terenu powiatu jaworskiego wsparcie w łącznej wysokości 110 tys. zł otrzymało 10 klubów.

© Paweł Sasiela

W programie, którego głównym adresatem są małe i średnie kluby sportowe prowadzące szkolenie dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia, udzielano wsparcia w dwóch wariantach: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych oraz 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Środki można było przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych oraz zakup sprzętu sportowego.

Wsparcie przyznano wszystkim klubom, które poprawnie wypełniły wnioski i nie popełniły błędów formalnych. Kluby miały czas do końca listopada na wydatkowanie środków otrzymanych w ramach dotacji. Obecnie są na etapie składania rozliczeń poprzez dedykowany system elektroniczny.

W tegorocznej edycji wsparcie w łącznej wysokości ponad 5,2 mln zł. otrzymało 477 klubów z Dolnego Śląska, a w tym gronie także kluby z naszego regionu. Z terenu powiatu jaworskiego dofinansowanie otrzymało 10 klubów w łącznej wysokości 110 tys. zł.

Pełna lista organizacji z powiatu jaworskiego, które otrzymały dofinansowanie w edycji na rok 2022:

  • Akademia Bolko Bolków – 10 000 zł
  • MGLKS Piast Bolków – 10 000 zł
  • Ludowy Klub Sportowy Rodło Granowice – 10 000 zł
  • Jaworskie Towarzystwo Sportowe Piast Jawor – 10 000 zł
  • Klub Sportów Wodnych „Farwater” Jawor – 15 000 zł
  • Ludowy Zespół Sportowy w Lipie – 10 000 zł
  • Klub Sportowy "Bazalt" Piotrowice – 10 000 zł
  • Klub Żeglarski Cysterska Brać Słup – 15 000 zł
  • LKS Park Targoszyn – 10 000 zł
  • Akademia Młodego Piłkarza „Wyrównać Szanse” Wądroże Wielkie – 10 000 zł

"Sukcesywnie już od kilku lat Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub” wspiera kluby sportowe w całej Polsce. Co ważne, każdego roku coraz więcej klubów korzysta z dotacji" - powiedział senator RP Krzysztof Mróz.

Ministerstwo Sportu i Turystyki z każdym kolejnym rokiem zwiększa nakłady na program – z poziomu blisko 24 mln zł w 2016 roku do aż 69,1 mln zł w 2022. Pozwala to objąć wsparciem w ramach Programu coraz więcej małych i średnich klubów z całej Polski - w 2016 r. było to 2151 klubów a w 2022 roku aż 5766. Zgodnie z deklaracją Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka w kolejnej edycji programu środki ponownie będą zwiększone, tym razem o 6 mln zł, do rekordowego poziomu 75 mln zł. Nabór do przyszłorocznej edycji rozpocznie się po wyłonieniu ogólnopolskiego operatora programu na kolejne 3 lata. W poprzedniej edycji program, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowało Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (LZS).

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.