Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Bolków na 28 miejscu w Rankingu Gmin Województwa Dolnośląskiego

W piątek w Sali Sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla gmin przodujących w Rankingu Gmin Województwa Dolnośląskiego. W powiecie jaworskim bezkonkurencyjna okazała się gmina Męcinka.

© Materiały prasowe / Gmina Męcinka

Ranking został przygotowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym i kompleksowo analizuje rozwój społeczno-gospodarczy poszczególnych gmin w naszym regionie.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W zestawieniu brały udział wszystkie gminy Dolnego Śląska, oprócz miast na prawach powiatu. Konkurowały ze sobą w dwóch kategoriach: do i powyżej 20 tys. mieszkańców.

"Nasze rankingi to rankingi zrównoważonego rozwoju. Przy ich opracowywaniu bierzemy pod uwagę nie tylko dane ekonomiczne, lecz również społeczne i środowiskowe. O miejscu w zestawieniu decyduje 16 obiektywnych wskaźników dobranych we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym" - komentuje dr Cezary Trutkowski, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

"Nasze rankingi odnoszą się do procesów długotrwałych, a oceniane przez nas działania mają charakter strategiczny. Jedno wydarzenie np. ekstra dofinansowanie dla gminy nie wpływa na miejsce w rankingu. Ocenie poddajemy gminy podobne do siebie, działające w zbliżonych warunkach na terenie jednego województwa" - dodaje.

I tak w kategorii do 20 tys. mieszkańców gminy z powiatu jaworskiego uplasowały się na następujących pozycjach:

 • Męcinka - 7 miejsce
 • Bolków - 28 miejsce
 • Mściwojów - 39 miejsce
 • Wądroże Wielkie - 76 miejsce
 • Paszowice - 85 miejsce

W kategorii powyżej 20 tys. mieszkańców Jawor zajął 12 lokatę. Natomiast w rankingu wszystkich gmin:

 • Męcinka - 12 miejsce
 • Jawor - 35 miejsce
 • Bolków - 42 miejsce
 • Mściwojów - 57 miejsce
 • Wądroże Wielkie - 101 miejsce
 • Paszowice - 110 miejsce

Pełne wyniki

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.