Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eleganckie meble tapicerowane
Najlepsze baseny ogrodowe, materace i akcesoria

Targi pracy dla młodzieży „Zorientowani na pracę”

16 marca Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworze wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy zorganizowało Targi pod nazwą „Zorientowani na pracę”, dla młodzieży ostatnich klas szkół średnich z powiatu jaworskiego.

© Materia??y prasowe / MCK Jawor / CEiPM w Legnicy / Andrzej M??otek

Targi miały miejsce w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.  Uroczystego otwarcia targów dokonała Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy – Pani Małgorzata Derkacz oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze – Pani Lucyna Buczkowska oraz Starosta Powiatu Jaworskiego Pani Aneta Kucharzyk.

Głównym celem targów  była pomoc młodzieży w zdobyciu cennych informacji i wskazówek przed wyborem ścieżki zawodowej oraz przygotowanie do przemyślanego i skutecznego wejścia na rynek pracy. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z ofertą instytucji rynku pracy, skorzystać z ofert pracy pracodawców jak i indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi. Przedsięwzięcie miało charakter wystawienniczy. Swoją ofertę zaprezentowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy, Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworze, Hufiec Pracy. Ponadto swoje stoiska przygotowały instytucje rynku pracy prezentujące młodzieży swoje usługi oraz oferty pracy, w tym Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Legnicy, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy oraz EURES.

W inicjatywie wzięło udział ponad 100 uczniów kończących edukację w tym roku. Jeszcze raz bardzo dziękujemy dyrekcji i wszystkim zaangażowanym pracownikom z PCKZiU w Jaworze za możliwość zorganizowania tego ciekawego przedsięwzięcia.

Autor: Monika Duda- Jakubowicz, doradca zawodowy w MCK w Jaworze

Zdjęcia: Andrzej Młotek, CEiPM w Legnicy

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.