Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Stosował przemoc wobec żony; dostał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania

Policjanci wydali nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez 14 dni wobec mieszkańca powiatu jaworskiego, który stosował przemoc wobec żony - informuje KPP w Jaworze.

Zdjęcie ilustracyjne © Materiały prasowe / PAP

"Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie istniało podejrzenie stosowania przemocy wobec kobiety ze strony jej męża" - czytamy we wtorkowym komunikacie jaworskiej Policji. "Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni" - dodaje Policja.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną.

"Prokurator Rejonowy w Jaworze zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, natychmiastowego opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres 3 miesięcy, a także zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej" - wskazano w komunikacie Policji.

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada 2020 r., sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą Sąd może przedłużyć ten okres.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.