Logo Bolkow24h.pl
Reklama

RCB przestrzega przed tlenkiem węgla i publikuje poradnik „Nie dla czadu”

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o kolejnym zgonie w wyniku zatrucia czadem. Dlatego RCB publikuje w mediach społecznościowych poradnik pt. „Nie dla czadu”.

© Materia??y prasowe / PAP

"Kolejna osoba zmarła w wyniku zatrucia czadem (tlenkiem węgla)" - przekazało we wtorek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Tweet został zilustrowany infograficznym poradnikiem "Nie dla czadu".

"Pamiętaj, że czad jest gazem trującym, a w związku z tym, że jest bezzapachowy i bezbarwny trudno go wykryć. Dlatego czujka czadu może uratować życie" - zaapelowało RCB.

Dołączyło informację o zasadach bezpieczeństwa w sezonie grzewczym. Oprócz instalacji czujników czadu, zaleca, by regularnie wietrzyć pomieszczenia w których włączone są termy i piece gazowe.

"Nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych, sprawdź szczelność przewodów kominowych" - zachęca RCB.

RCB przypomniało objawy zatrucia tlenkiem węgla: zaburzenia koncentracji, zawroty i bóle głowy, osłabienie, wymioty, drgawki, spowolnienie oddechu i zaburzenia tętna. Dodało, że "w każdym przypadku należy zadzwonić po pomoc lekarską". (PAP)

Luiza Łuniewska

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.