Logo Bolkow24h.pl
Reklama

P. Müller o kandydacie PiS na wicemarszałka Sejmu: zgłaszamy Elżbietę Witek

Zgłaszamy Elżbietę Witek, liczę na to, że Sejm zaakceptuje tę kandydaturę - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany w poniedziałek w TVN24 o kandydaturę PiS na wicemarszałka Sejmu.

© Materiały prasowe / PAP / Paweł Supernak

W poniedziałek w południe na inauguracyjnym posiedzeniu zbiera się Sejm X kadencji, podczas którego nowi posłowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie marszałek Izby i wicemarszałkowie. W posiedzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

Müller był pytany w poniedziałek w TVN24 o to, czy PiS wysunie kandydaturę obecnej marszałek Sejmu Elżbiety Witek na funkcje wicemarszałek Sejmu.

"Taki scenariusz jest przewidziany dzisiaj na to posiedzenie Sejmu, liczę na to, że Sejm zaakceptuje tę kandydaturę" - powiedział Müller.

Dopytywany, czy jeśli nowa większość parlamentarna poprosi o innego kandydata, to zgłoszą kogoś innego, odpowiedział że "na razie nie przewidują takiego scenariusza".

"Nie ma takiej alternatywy w ogóle przedyskutowanej w naszym klubie parlamentarnym. Zgłaszamy panią marszałek Witek" - podkreślił Müller.

Część polityków dotychczasowej opozycji krytykuje kandydaturę Witek do Prezydium Sejmu. "Nie wyobrażam sobie, żeby w prezydium Sejmu były osoby, które łamały konstytucję" - mówił w niedzielę w Polsat News sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński. "Ja osobiście nie zagłosuję za panią Elżbietą Witek, dlatego, że jest osobą skompromitowaną, jest osobą, która w sposób karygodny niszczyła parlamentaryzm w Polsce, niszczyła debatę w parlamencie" - dodał.

Katarzyna Kotula (Lewica) też zapowiedziała, że nie podniesie ręki - także jako wiceszefowa Komisji Regulaminowej, Immunitetowej i Spraw Poselskich - za kandydaturą Witek. "Znam bardzo dobrze regulamin Sejmu i notorycznie pani marszałek (Witek) ten regulamin łamała, łamała konstytucję, łamała demokrację" - oceniła. (PAP)

Agata Zbieg

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.