Logo Bolkow24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych

Największy na świecie producent baterii do aut rozważa lokalizację nowej fabryki w Jaworze

CATL - największy na świecie producent baterii do aut - rozważa dwie lokalizacje w Polsce pod budowę nowej fabryki. Są to Gorzów Wielkopolski i Jawor. „O projekt wart nawet 2 mld EUR konkuruje jednak więcej państw” - czytamy w Pulsie Biznesu.

© Materia??y prasowe / PAP / Shutterstock

Gigafabryka ma mieć 1,5 mln m kw. pod dachem. Potrzebna jest na to działka o powierzchni 200-250 ha. "Chińczycy przedstawili kilka scenariuszy inwestycji, wariant maksimum to 2 mld EUR" - mówi w rozmowie z gazetą jedno ze źródeł "Pulsu Biznesu".

Gorzów Wielkopolski albo Jawor

Dziennik podaje, że przedstawiciele spółki zjeździli Polskę wzdłuż i wszerz. Największe szanse mają działki w Gorzowie Wielkopolskim i Jaworze. "ARP woziła inwestora również do Stalowej Woli, ale ponieważ produkcja ma być skierowana głównie do Niemiec, ta działka raczej odpadnie" - twierdzi inny rozmówca "PB".

Z informacji gazety wynika, że "CATL dostał ofertę pomocy publicznej, w tym grantu, w październiku i w ciągu kilku dni miał podjąć decyzję".

"O projekt z Polską walczą Węgry, a także - tu źródła PB nie są zgodne - Czechy lub Słowacja" - czytamy.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.