Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Jaworscy policjanci włączają się do ogólnopolskiego protestu. Nie będą nakładać mandatów

Policjanci z KPP w Jaworze 1 listopada włączyli się w akcję protestacyjną „Jeżdżę bezpiecznie. Popieram protest policjantów”. W jej ramach nie będą nakładać mandatów, a jedynie stosować pouczenia w sytuacjach dopuszczonych prawem.

© Redakcja

Policjanci żądają 20% waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy i dodatków progresywnych od 1 stycznia 20223 roku.

Na dzień 1 listopada 2022 r. Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów wyznaczył rozpoczęcie akcji „Jeżdżę bezpiecznie. Popieram protest policjantów”.

"Akcja polegać ma na stosowaniu pouczeń, czyli środków oddziaływania wychowawczego, przewidzianych w art. 41 Kodeksu wykroczeń zamiast nakładania grzywny w drodze mandatu karnego za te wykroczenia, za które taki środek może być zastosowany zgodnie z prawem. Decyzja o tym czy zastosować pouczenie, czy nałożyć mandat karny, należy tylko i wyłącznie do policjanta, który ujawnił wykroczenie. Żadnemu z przełożonych nie wolno w to rozstrzygniecie ingerować" - informuje NSZZ Policjantów.

"Tę formę protestu NSZZ Policjantów opracował i wykorzystywał już 4 lata temu. Liberalne podejście policjantów szczególnie do uczestników ruchu drogowego, oprócz spadku wpływów do Budżetu Państwa zaowocowało wówczas poprawą bezpieczeństwa w tym obszarze. Znalazło to swoje potwierdzenie w danych gromadzonych i publikowanych przez Policję. Efektywność tej konkretnej formy protestu spowodowała, że NSZZ Policjantów sięgnął po nią ponownie, chociaż spór z rządem ma dzisiaj nieco inną strukturę. W obecnym sporze chodzi o dodatkowe pieniądze na uzupełnienie waloryzacji do poziomu rzeczywistej inflacji" - dodaje NSZZP.

NSZZ Policjantów podkreśla, że tak naprawdę nie oczekuje podwyżki, ale nie godzi się na obniżkę, czyli na utratę wartości uposażeń, które na przestrzeni ostatnich lat udało się znacząco poprawić i ustabilizować w ten sposób sytuację kadrową w Policji.
 
Akcja ma skłonić rząd do wygospodarowania dodatkowych środków na służby mundurowe, a społeczeństwo do słuszności żądań. NSZZ Policjantów - podobnie jak cała Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych - przekonuje, że od rozwiązania tego sporu zależy bezpieczeństwo wszystkich Polaków.

"Jeśli bowiem rząd nie zgodzi się na spełnienie tych postulatów, z Policji odejdą tysiące doświadczonych policjantów, osłabiając jej skuteczność" - podaje za biurem prasowym Zarządu Głównego Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Krzysztof Juckiewicz.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.