Logo Bolkow24h.pl
Reklama

„Złe wiadomości z Bolkowa”

Pojechaliśmy do rynku w Bolkowie aby obejrzeć ratusz. To co tam zobaczyliśmy przedstawiamy na zdjęciach.

© bolkow24h.pl

W Bolkowie duże zainteresowanie wzbudza strona założona na portalu społecznościowym o nazwie „Złe wiadomości z Bolkowa/The bad Bolkenhain”. Spora część ludzi zarzuca prowadzącym stronę kłamstwo, brak obiektywizmu we wstawianych postach, a wręcz to, że posty są sponsorowane. Po przeczytaniu postów z danej strony internetowej oraz komentarzy im towarzyszących, postanowiliśmy sprawdzić prawdziwość jednego z tych postów, który był najłatwiejszy do zweryfikowania. Dotyczył on stanu budynku ratusza.

Pod postem gdzie było załączone zdjęcie wieży ratuszowej w Bolkowie było wiele komentarzy, w których ludzie wyrażali swoje oburzenie, natomiast znalazły się także komentarze, w których mieszkańcy twierdzą, że to stare zdjęcie (te komentarze można znaleźć dopiero w postach udostępnionych dalej poza stronę).

Pojechaliśmy do rynku w Bolkowie aby obejrzeć ratusz. To co tam zobaczyliśmy przedstawiamy na zdjęciach. Potwierdzamy, że budynek jest obecnie w opłakanym stanie, a większość mieszkańców do tego widoku widocznie musiała się już przyzwyczaić, tak samo jak i do mieszkających tam gołębi.

Widać, że przed wyborami wzrosło „zainteresowanie” remontem elewacji Ratusza w Bolkowie. Faktem jest, że wygląd budynku...

Opublikowany przez Jarosław Wroński Środa, 3 października 2018

Komentarze (19)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec
mieszkaniec16 października 2018 o 10:53
Bolków się zmienił i to na plus. Wiele jeszcze jest do zrobienia ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Co do poprzednich komentarzy. Zamek w Świnach został sprzedany w latach 90 więc pretensje do poprzedników. Co do inwestycji to wszystkim się nie dogodzi. Kiedy ratujemy zabytek - kościół, to źle bo nie ma wody i wycięto drzewo, nic się nie robi i jest ruina - młyn to też źle. Kanalizacja w sadach dlaczego nie w Wierzchosłąwicach. I tak w kółko. Ważne że są inwestycje. A co do terminów to gdyby się ktoś pofatygował i poczytał protokoły rady oraz informacje na portalu o funduszach unijnych to by wiedział że te projekty były zaczęte kilka lat temu a galeria za poprzedniej kadencji. Co do burmistrza i do radnych się nie wypowiadam bo zawsze może być ktoś lepszy bardziej gospodarny, oby tylko nie był gorszy.
Lubię to! 1
Gosia
Gosia10 października 2018 o 10:50
Nie zgodzę się z waszymi opiniami. Według mnie przez ostatnie kilkanaście lat w Bolkowie zrobiło się dużo, dużo moich znajomych mnie odwiedza, byli kiedyś i mówią, że w moim mieście widać zmiany. Niestety wszystkim się niedogodzi, jeśli ktoś od zawsze nie lubi obecną władzę to nawet jakby mu dom za darmo wyremontowała Gmina to i tak nie będzie przychylny :) Taka to już nasza natura...
Lubię to! 2
Szczepan
SzczepanGosia11 października 2018 o 12:46
Zmiany....tak przybywa ruder i drzewa zabytkowe się wycina. Nie każde miasteczko w Polsce ma takie zamki, niestety ten w Świnach kiedyś sprzedany prywaciarzowi. Bolków powinien być perełką na Dolnym Śląsku. Zarówno miasto, jak i zamki. U nas jedno i drugie leży, bo zwyczajnie robi sie prywatę wykorzystując do tego infrastrukturę publiczną i zabytkową. Nie myśli się o przyszłości i rozwoju miasta. Są fundusze unijne, które się skończą. Inne regiony potrafią je wykorzystać odpowiednio, ale nie Bolków.
Lubię to! 2
Szczepan
SzczepanGosia11 października 2018 o 15:09
Widać zmiany......chyba nowe ruiny i wycięte zabytkowe drzewa. Nie każde miasteczko w Polsce ma takie atuty jak dwa stare zamki. Ten w Świnach niestety sprzedany kiedyś prywaciarzowi. Bolków chociażby z tego powodu powinien być perełką na Dolnym Śląsku, a jak jest? Tak się dzieje w miastach, gdzie wybrani robią biznesy na publicznej infrastrukturze i zabytkach, zamiast dbać o dobro wspólne i rozwój całej gminy i społeczności lokalnej. Fundusze unijne nie będą wieczne, to wstyd, że stan zamków i miasta jest jaki jest i nie wykorzystuje się ogromnego potencjału jaki mają te zabytki.
Lubię to! 2
Artur
Artur9 października 2018 o 18:29
Od 89-go minęło prawie 30 lat, to bardzo dużo czasu. Jak się zmienił nasz Bolków, jak wypiękniał, chyba nie za bardzo. Owszem przybyło ruder jak młyn, hotel, drogi w mieście z dziurami i fałdamy, chyba celowo zostawiono jako naturalne progi zwalniające i budynki z sypiącymi się tynkami. Niestety Bolków to jedna wielka rudera. Mieszkańcy przywykli i nie widzą nawet tego, wystarczy pojechać w Polskę i zobaczyć jak mogą wyglądać takie miasteczka. Inwestycje typu jakieś asfalty na dróżkach w polu, chodniki, czy drogi robione przez GDDIK, czyszczenie rzeki , itp. to zwykły obowiązek odpowiednich instytucji, zwykłe utrzymywanie obiektów, a rynek i były kościół ewangelicki rzutem na taśmę, czy aby przemyślane? Wycinka zabytkowych starych drzew , które rosły wiele lat i dawały przyjemny cień latem jest zwykłą dewastacją. Galeria to priorytet ? Ktoś policzył koszty, ogrzewanie, płace dla obsługi. Do tej pory odbywały się tam koncerty Castle Party, czy to jest praprzyczyna tej inwestycji ? Taki mały Bolków stać na kolejną salę koncertową, czy muzeum dla przyjaciół Niemców? Biblioteka nie ma teraz miejsca? Ciekawe że 12 lat nie za wiele robiono, a teraz inwestycje, inwestorzy, kasa sypią się z rękawa przed wyborami. Hasła typu, nie można ujawnić kto, bo tajemnica handlowa są bardzo sensowne zwłaszcza na dwa tygodnie przed wyborami. Czy ktoś podał jak wzrosło zadłużenie gminy przez ostatni rok? Niestety Bolków nie ma szczęścia do władz. Ciągle pchali się karierowicze myślący raczej tylko o sobie, a nie mieszkańcach. Ludzie uczciwi i kompetentni nie chcieli mieszać się w tym bagnie. Jak pokazuje historia, władza trwająca więcej niż jedną kadencję bardzo demoralizuje się, zwyczajnie odwala jej, jakaś mania wielkości i ego zabójcze wręcz. Trzeba mieć nadzieję, że ludzie wreszcie zmądrzeją i wybiorą ludzi którzy chcą dla idei, społeczności coś zrobić, a nie tylko uprawiać politykę i nie potrafią odkleić się od stołka. Ludzie co 4 lata ciągle widzą te same nazwiska na listachm, no i partie, czy bloki wyborcze, Może warto zadać sobie pytanie, czy kandydat po wybraniu go , dalej przez całą kadencję będzie ludzi pytać co dla nich zrobić, co poprawić, co źle robi, czy będzie konsultować ważne decyzje, nie ze sztucznymi radami społecznymi, ale zwykłymi ludźmi, chociażby na forach internetowych ogólnie dostępnych, a ludzi będzie zachęcać do dyskusji, a nie zastraszać, żeby cicho siedzieli. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Lubię to! 1
Munio
Munio9 października 2018 o 08:28
Hehe administrator "zle wiadomości z Bolkowa" blokuje wszystkich, którzy mówią coś z sensem :) prawda boli, a niestety hejt będzie tylko hejtem :) w życiu nie wyszło to trzeba podnosić swoje ego na fejsie
Lubię to! 6
ogólny
ogólnyMunio16 października 2018 o 10:28
Mieczem wojują od miecza polegną. Mnie też zblokowali bo nie wygodne pytania zdawałem.
Lubię to! 1
Romo
Romo6 października 2018 o 16:02
Tam Ratusz i Ratusz... Zobaczcie co dzieje się obok. Wszędzie pełno pijaków,z jednej strony skwerku spożywają a z drugiej leżąc na ławkach "odpoczyeają", 20 metrów od Ratusza !!! A gdzie Burmistrz,gdzie urzędnicy,nikt tego nie widzi ??? Brudne okna mają??? Co to za gospodarz,którego nigdzie nie widać? Bolków to niewielka mieścina a Burmistrz to powinien być wszędzie a nie tylko na zakupach w Biedronce. Osiem lat mu mało? Skoro ławki na rynku są dla pijaków to Burmistrz niech wraca uczyć starszaków !!!! Ślepy nie powinien piastować takiego stanowiska bo dzięki niemu Policja też niczego nie zauważa. WSTYD !!!
Lubię to! 7
eloelo
eloeloRomo9 października 2018 o 08:31
Burmistrz ma może siedzieć na ławce z nimi i popijać piwko ?? Jeśli myślicie, że praca Burmistrza to tylko siedzenie w urzędzie to nie dziwota, że same pierdy tu są pisane :) jak to mówią "g.. wie a się wypowiada" :)
Lubię to! 1
Gienia świat się zmienia
Gienia świat się zmienia5 października 2018 o 00:15
Wiecie po co są te gołębie na ratuszu? Wroński za ich pośrednictwem wysyła zaproszenia na debatę 😂😂😂jaki burmistrz takie gołębie...podobno największy *** gołąbka nie dostał :D
Lubię to! 2
Wrona
Wrona4 października 2018 o 00:21
Zaraz Pan Boguś wyjedzie z tekstem, że proponował współpracę ale nikt nie chciał...liczę, że P. Bogusia nowy burmistrz odstrzeli i GMOKSIR wróci do łask mieszkańców!!!
Lubię to! 5
BK
BK3 października 2018 o 20:19
Gdzie jest Boguś???
Lubię to! 5
Bolków
Bolków3 października 2018 o 19:44
Warto wspomnieć że profil "zle wiadomości z Bolkowa" poblokowal spora ilość osób aby nie można było komentować.
Lubię to! 2
Bolo Jung
Bolo JungBolków9 października 2018 o 10:19
Dokładnie. Przyjmowane są tylko pochlebne komentarze a kto śmie zadać pytanie lub ma odmienne zdanie od razu jest blokowany.
Lubię to! 1
pitbul
pitbulBolków9 października 2018 o 10:26
Dokładnie. Jak ktoś napiszę komentarz nie pomyśli lub zada pytanie od razu jest blokowany.
Lubię to! 1
klient
klient3 października 2018 o 16:53
A gdzie przyjmowani są niepełnosprawni klienci-na dworze? Bo po tych schodach się nie dostaną do tego urzędu... no chyba, że zamiast likwidacji barier architektonicznych zatrudniono "tragarzy". Nawet nie zdziwiłoby to mnie, skoro w zamiast doprowadzić sieć z wodą, to dowozi się wodę beczkowozami. U niektórych prowizorki są trwałe.
Lubię to! 7
Reklama
wizytówka
wizytówka3 października 2018 o 16:49
Jaki pan, taki kram. Czas na zmianę. Bolków potrzebuje dobrego gospodarza, świeżej młodej krwi.
Lubię to! 8
Marta
Marta3 października 2018 o 14:54
Pan Jarek tak zapuścił korzenie...że zapomniał, ze jest dla Nas, a nie my dla Niego
Lubię to! 3
:-)
:-)3 października 2018 o 12:04
A co pan Boguś a to?
Lubię to! 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.