Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Zero euro z Kościołem Pokoju w Jaworze tylko za 20 zł. Wkrótce do nabycia!

Z okazji XX-lecia wpisania Kościoła Pokoju na listę światowego dziedzictwa UNESCO ukażą się upominkowe banknoty zero eurowe, na których będzie zaprezentowany jaworski Kościół Pokoju. Będzie je można nabyć za 20 zł.

© news.notafilia.pl / aplikacja EuroSouvenir

Planowana jest emisja pamiątkowego banknotu 0 euro poświęconemu Kościołowi Pokoju w Jaworze z okazji 20 rocznicy wpisania zabytku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

"Miasto Jawor wspólnie z firmą Banknoty Pamiątkowe przygotowuje wyjątkową niespodziankę, z okazji XX-lecia wpisania Kościoła Pokoju na listę światowego dziedzictwa UNESCO" - pisał w niedzielę w mediach społecznościowych burmistrz Jawora.

Wkrótce ukażą się upominkowe banknoty zero eurowe, o wyjątkowości których świadczy nie tylko nietypowy nominał, ale i fakt, że na papierze zaprezentowany będzie Kościół Pokoju w Jaworze.

Dotąd na pamiątkowych pieniądzach prezentowane były zabytki Francji czy Włoch.

Jak podaje news.notafilia.pl:

Nominał: 0 euro souvenir
Cena sprzedaży: 20 złotych
Nakład: 4 000 sztuk w wersji zwykłej, 1 000 sztuk w wersji anniversary
Emitent: Kościół Pokoju w Jaworze
Partnerzy emisji: Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Data emisji: 2021 r.

Wnętrze Ewangelickiego Kościoła Pokoju w Jaworze będzie tłem przedniej strony banknotu. Na pierwszym planie zaprezentowana będzie fasada drewnianego budynku świątyni, z rzeźbą jednego z trzech aniołów zdobiących ołtarz główny.

Strona tylna to wspólny motyw dla wszystkich banknotów 0 euro souvenir.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościOstatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.