Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Zamek Bolków zaprasza na Noc Muzeów. Darmowe zwiedzanie i atrakcje

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, Zamek Bolków otworzy swoje bramy dla zwiedzających, oferując darmowe zwiedzanie jednej z najcenniejszych średniowiecznych warowni w Polsce.

© Paweł Sasiela

Noc Muzeów to coroczne wydarzenie, które przyciąga tłumy miłośników kultury i historii do muzeów i zabytków na całym świecie. Do tej wyjątkowej inicjatywy dołącza również Zamek Bolków, oferując darmowe zwiedzanie dla wszystkich gości. To doskonała okazja, aby poznać tajemnice zamku, jego bogatą historię oraz podziwiać niepowtarzalną architekturę.

Zwiedzanie Zamku Bolków 18 maja 2024

Podczas Nocy Muzeów, zwiedzający będą mieli szansę odkryć niemal wszystkie zakamarki zamku, który został zbudowany w XIII wieku i przez wieki służył jako ważny punkt obronny oraz rezydencja książęca. Przewodnicy opowiedzą fascynujące historie o jego mieszkańcach, bitwach oraz znaczeniu strategicznym zamku na przestrzeni wieków.

Zamek otwarty będzie w godzinach 18.00 - 24.00. Pierwsze zwiedzanie rozpocznie się o 18.30 i będzie to zwiedzanie z katem, natomiast zwiedzanie zamku z przewodnikiem zaplanowano na 21.00 i 22.00. Warto przybyć wcześniej, aby uniknąć kolejek i w pełni skorzystać z tej wyjątkowej oferty. Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje, takie jak koncert zespołu Yanistan, grającego pieśni poetyckie.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, architektury oraz dobrej zabawy do odwiedzenia Zamku Bolków podczas tegorocznej Nocy Muzeów. To wyjątkowa okazja, aby przenieść się w czasie i poczuć magię średniowiecznego zamku w niepowtarzalnej, nocnej atmosferze. Darmowe zwiedzanie oraz liczne atrakcje gwarantują niezapomniane wrażenia dla całej rodziny. Nie przegap tej okazji – Zamek Bolków czeka na Ciebie!

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.