Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Wyrzuciła przez okno 23 tysiące zł; kolejny senior oszukany

Jaworzanka przekonana, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji, wykonała polecenie oszustów i przekazała im swoje oszczędności - wyrzuciła przez okno 23 tysiące złotych i 800 funtów. Policja apeluje do seniorów: nie dajcie się oszukać.

© KPP Jawor

Mimo licznych ostrzeżeń i apeli w dalszym ciągu osoby starsze przekazują swoje oszczędności oszustom. Przekonać się o tym mogła 84-letnia mieszkanka Jawora, która fałszywym policjantom przekazała 23 tys. złotych i 800 funtów brytyjskich.

Rzecznik prasowy jaworskiej policji asp.szt. Ewa Kluczyńska informuje, że "do seniorki na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę i oświadczyła, że jej pieniądze są zagrożone, a pod jej domem stoi mężczyzna z bronią".

Oszustka poleciła kobiecie, by przez okno wyrzuciła swoje pieniądze, które następnie przejmie policyjny antytrerrorysta. Jaworzanka przekonana o tym, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji, wykonała polecenie oszustów i przekazała im wszystkie swoje oszczędności – wyjaśnia policjantka.

Na koniec do pokrzywdzonej ponownie zadzwoniła oszustka, zapewniając ją o tym, że jej pieniądze są już bezpieczne, a sprawą zajmuje się jaworska Policja.

Dlatego, aby podobne sytuacje się już nie powtarzały, jaworscy policjanci nawiązali współpracę z włodarzami gmin z terenu powiatu jaworskiego, właścicielami sklepów i aptek, pracownikami placówek bankowych oraz księżmi, w ramach której przekazali materiały prewencyjne o tym, jak ostrzec seniorów przed oszustami na „wnuczka” czy „na policjanta”.

Ulotki te zostały wywieszone w urzędach, sklepach i aptekach, a także na tablicach informacyjnych w jaworskich kościołach. Ponadto, powyższe materiały prewencyjne zostały wysłane do wszystkich instytucji użytku publicznego, m.in.: do szpitali, przychodni, stacji benzynowych i szkół oraz instytucji pomocowych, jak MOPS, GOPS i PCPR, z prośbą o ich umieszczenie w widocznych miejscach, a także na stronach internetowych.

Jaworska Policja ponownie apeluje, zwłaszcza do osób młodych "informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość". "Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy" - zaznacza KPP w Jaworze.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.