Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Wpadł z cofniętym licznikiem podczas kontroli drogowej

W niedzielę policjanci z jaworskiej drogówki podczas kontroli w Kaczorowie w samochodzie m-ki Fiat stwierdzili niezgodność wskazania drogomierza z danymi zapisanymi podczas ostatniego przeglądu.

© Materia??y prasowe

Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym policjanci mają obowiązek sprawdzać stan licznika, a odczytane wskazania drogomierza zarejestrować w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

"W poniedziałek po godz. 17:00 w Kaczorowie, podczas kontroli drogowej pojazdu m-ki Fiat, jaworscy funkcjonariusze stwierdzili niezgodność przebiegu z danymi zarejestrowanymi podczas ostatniego przeglądu technicznego pojazdu. Jak się okazało, samochód miał znacznie zaniżoną ilości przejechanych kilometrów. Mundurowi ustalają teraz, w jakich okolicznościach doszło do ingerencji w drogomierz i kto jest za nią odpowiedzialny" - informuje jaworska Policja.

Zgodnie z treścią art. 306a Kodeksu Karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu. W przypadku mniejszej wagi czynu, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.