Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Vision Optyk Jawor
allatonce.pl - sklep internetowy

Woda to skarb! Tegoroczna edycja konkursu Eko Gwiazda/edycja Jawor opowie jak ten skarb chronić

Czy na Dolnym Śląsku może zabraknąć wody? Czy nasze codzienne wybory mają wpływ na zasoby wodne. Na te pytania odpowiedzą uczestnicy ekologicznego konkursu Mercedesa.

© Materia??y prasowe / Daimler

Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego do wspólnych działań na rzecz ochrony przyrody. Czekają cenne nagrody!

Podczas, gdy prawie połowa największych światowych rzek jest zanieczyszczona lub zagraża im wyschnięcie, uchwalone w 2010 r. przez ONZ prawo człowieka do dostępu do czystej wody i sanitariatów staje się wyzwaniem dla ludzkości i potężnym czynnikiem decydującym o społecznym i ekonomicznym rozwoju krajów. Stres wodny występuje wtedy, gdy WEI (Water Environment Index) przekroczy wartość graniczną: 0,16. Wyższe wartości wskazują na niedobór wody. W Polsce ten wskaźnik to średnio 0,2. W Europie Polska zajmuje 24 miejsce pod względem zasobów wody, a według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, na jednego mieszkańca przypada niecałe 1600 m3 wody/rok. W Europie średnio trzy razy tyle - 4500 m3/rok.

"Wydawać by się mogło, że problem niedoboru wody nas nie dotyczy. Większość z nas ma czystą, bieżącą wodę w kranie. Twarde dane mówią jednak co innego. Również na Dolnym Śląsku obserwujemy susze i niecodzienne dla naszego klimatu ulewne deszcze. Wody jest coraz mniej, a bez niej nie ma życia. W tegorocznym konkursie Eko Gwiazda/edycja Jawor chcemy uwrażliwić młodych ludzi, na to, że każde działanie ma wpływ na ochronę zasobów wodnych, i że nasze konsumenckie wybory są naprawdę ważne. Weryfikacja naszych potrzeb i zmiana przyzwyczajeń ma odzwierciedlenie w tym ile wody zostanie zużyte przez przemysł i rolnictwo do produkcji żywności, pojazdów, elektroniki, ubrań itd." – mówi dr Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

To już piąta jaworska edycja konkursu Eko Gwiazda organizowana przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Do udziału w nim zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Podobnie, jak w poprzednich latach zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu promującego postawy proekologiczne. Tym razem tematem jest oczywiście woda i sposoby na jej oszczędzanie.

Termin przesyłania zgłoszeń to 2 czerwca 2022 r. Prace konkursowe, które należy przygotować do 16 czerwca, w tym roku będzie oceniać Jury w składzie, ze strony Mercedes-Benz Manufacturing Poland: Mariola Stopyra, Edyta Karamon, Tomasz Kubera, Kazimierz Matjas oraz Starosta Powiatu Jaworskiego Pani Aneta Kucharzyk. Zwycięzca otrzyma iPhone SE. Nagrodzeni zostaną także wszyscy finaliści.

Zapraszamy uczniów z regionu do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje o projekcie, w tym regulamin, są dostępne na stronie www.jawor.ekogwiazda.pl.

Konkurs „EkoGwiazda/edycja Jawor” objęty jest honorowym patronatem Starosty Jaworskiego, Pani Anety Kucharzyk.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.