Logo Bolkow24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych

Wnioski o 500+ i w programie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie można składać na Poczcie

W wybranych placówkach Poczty Polskiej możliwie będzie składanie drogą elektroniczną wniosków o świadczenie 500+ oraz w programie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przez osoby zagrożone wykluczeniem cyfrowym - poinformowała Poczta Polska.

© Materia??y prasowe / PAP

Wyjaśniono, że Poczta Polska i Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Dodano, że na mocy podpisanego listu intencyjnego Poczta Polska wyraziła wolę udostępnienia wybranych placówek pocztowych do pełnienia w nich dyżurów przez pracowników ZUS. Podczas dyżurów zainteresowanym osobom udzielana będzie pomoc w składaniu wniosków o przyznanie świadczeń w ramach programu 500+ oraz programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

"Poczta Polska bardzo mocno stawia na wymianę cyfrowej korespondencji. Jako operator narodowy musimy jednak pamiętać, że cały czas jest jeszcze grupa osób wykluczonych cyfrowo, które nie chcą lub nie mogą korzystać z cyfrowych technologii. Dla nich Poczta Polska też musi i powinna być dostępna. Mam nadzieję, że udostępnienie placówek pocztowych konsultantom ZUS będzie pomocne przy składaniu wniosków w ramach programu 500+ oraz programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

W komunikacie wskazano, że w związku ze zmianą sposobu składania wniosków (dotychczas można było je składać również na papierowym formularzu) Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął współpracę z Pocztą Polską, która ma ułatwić składanie wniosków tym osobom, które mogą mieć trudności z elektronicznym ubieganiem się o świadczenie z programu 500+ oraz programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Wnioski można składać od 1 stycznia 2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej. Świadczenia będzie przyznawał i wypłacał ZUS.(PAP)

Łukasz Pawłowski

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.