Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

W Jaworze rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Służby sanitarno-epidemiologiczne odnotowały kolejną osobę z Covid-19 - poinformował w poniedziałek rano burmistrz Jawora Emilian Bera. To czwarty potwierdzony przypadek koronawirusa w Jaworze.

© Materiały prasowe / PAP

Burmistrz Jawora przekazał, że pacjent, u którego potwierdzono Covid-19 to "mężczyzna powyżej 80 lat mieszkający w Jaworze". "Obecnie przebywa w szpitalu poza powiatem jaworskim, gdzie jest w trakcie leczenia" - zaznaczył Emilian Bera.

Korekta danych

Wspomniany przez burmistrza zakażony koronawirusem mężczyżna to osoba, o której informowaliśmy już w sobotę. Okazuje się więc, że badania laboratoryjne potwierdziły dotąd koronawirusa u 15 mieszkańców powiatu jaworskiego, z których 1 zmarł i 1 wyzdrowiał.

Jednocześnie informujemy, że dane przedstawione w piątek przez burmistrza Jawora mówiące o 2 zakażeniach w Wądrożu Wielkim są błędne. Potwierdzono tam tylko 1 przypadek koronawirusa.

Bilans koronawirusa w powiecie jaworskim

  • Bolków - 5 przypadków, 1 osoba zmarła
  • Jawor - 4 przypadki
  • Męcinka - 2 przypadki
  • Mściwojów - 2 przypadki
  • Paszowice - 1 przypadek, 1 osoba wyzdrowiała
  • Wądroże Wielkie - 1 przypadek

W województwie dolnośląskim zakażonych koronawirusem jest 2 166 osób, 89 zmarło.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że łącznie w Polsce zakażenie potwierdzono dotąd u 18 tys. 529 osób, z których 925 zmarło, a wyzdrowiało 7 tys. 451 pacjentów.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.