Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

W Bolkowie niszczą plakaty wyborcze

Niedaleko bolkowskiego targu zniszczono banery senatora Krzysztofa Mroza i marszałek Elżbiety Witek.

© Materiały prasowe / Najlepsze wiadomości z Bolkowa

Możemy się różnić, ale powinniśmy się szanować – poinformowała strona Najlepsze wiadomości z Bolkowa na portalu społecznościowym, publikując zdjęcie zniszczonych banerów.

Zniszczone zostały banery wyborcze senatora Krzysztofa Mroza i marszałek Elżbiety Witek, oboje kandydują z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Obok są nienaruszone banery (kandydatów - jawor24h.pl) lewicy i koalicji obywatelskiej – podała dalej strona @NajlepszezBolkowa.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się we wrześniu 46 proc. zadeklarowanych wyborców poparłoby Prawo i Sprawiedliwość, a 23 proc. Koalicję Obywatelską; 8 proc. głosowałoby na PSL, a 5 proc. na SLD - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Frekwencja wyniosłaby 72 proc.

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

cała prawda
cała prawda1 października 2019 o 08:54
Pani Ela walczyła o nasze ziemie, o to, by kluczowa dla rozwoju naszego regionu i wstrzymywana przez rząd PO-PSL budowa S3 ruszyła. Nie słyszałem, żeby któryś poseł z ówczesnie rządzącej krajem koalicji  wspierał nas w tym. Dopiero, gdy stery w państwie przejął rząd PIS, okazało się, że jednak da się wybudować S3, co było warunkiem uwolnienia przy niej terenów inwestycyjnych, w Jaworze, w Męcince, w Bolkowie i pozyskania przez rząd dla naszego powiatu strategicznego zagranicznego inwestora - Mercedesa.
"Interpelacja nr 22582 do ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie wykreślenia zadania pn. ˝Budowa drogi S3 na odcinku Legnica - Lubawka˝ z ˝Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015˝
   Panie Ministrze! Budowa drogi S3 na odcinku Legnica - Lubawka, wraz z obwodnicami Jawora i Bolkowa, już raz została odsunięta w czasie mimo protestów samorządowców, polityków opozycji oraz mieszkańców. Prominentni politycy Platformy Obywatelskiej przekonywali wówczas, że rząd nie odstępuje od realizacji tego zadania, a jedynie przesuwa ją w czasie na lata 2011-2015. Jeszcze wiosną tego roku zarówno Pan osobiście, jak i pańscy koledzy partyjni z Dolnego Śląska na organizowanych konferencjach prasowych oznajmiali mieszkańcom okręgu, że budowa S3 rusza, ponieważ dla naszego regionu jest ona priorytetem. W Polkowicach, Lubinie oraz na trasie z Lubina do Legnicy od wielu miesięcy wiszą bilbordy z podobizną europosła PO Piotra Borysa i hasłem ˝Droga S3 szansą dla Dolnego Śląska˝. Wielu mieszkańców uwierzyło, że nareszcie ta oczekiwana przez wszystkich droga na odcinku Legnica - Lubawka stanie się faktem.
   Tymczasem, jak się dowiadujemy, rząd odstępuje od realizacji tego zadania i chce je wykreślić z wieloletniego ˝Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015˝.
   Do mojego biura poselskiego trafia coraz więcej apeli i protestów mieszkańców i samorządów przeciwko takiej decyzji rządu. Odstąpienie od budowy S3 na odcinku Legnica - Lubawka skazuje wiele samorządów na regres i przekreśla ich szanse na realizację zadań w strategicznych programach rozwoju, uchwalanych przez te samorządy, spójnych z planami strategicznymi województwa dolnośląskiego.
   Rezygnacja z budowy tego odcinka S3 to także odstąpienie od budowy obwodnicy Jawora i Bolkowa, na które mieszkańcy czekają już kilkadziesiąt lat. Popękane budynki, uciążliwy hałas, nadmierny ruch samochodów ciężarowych, wzrastające zagrożenia na drodze - to tylko niektóre z argumentów przemawiających za jak najszybszą ich budową.
   Na znowelizowanej liście dróg ekspresowych zapisanych w załączniku nr 5 do aktualnego programu budowy dróg krajowych dziwnym trafem znalazła się Południowa Obwodnica Warszawy, a wypadła droga S3 Legnica - Lubawka. Wniosek, dlaczego tak się stało, nasuwa się sam, zwłaszcza że decyzja ta zapadła tuż przed referendum warszawskim.
   Uzasadnienie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, że budowa S3 jest ściśle uzależniona od stanowiska strony czeskiej w sprawie realizacji po ich stronie właściwego odcinka transeuropejskiego korytarza transportowego TEN-T, jest niezrozumiała i nie do przyjęcia, zwłaszcza że wcześniej ten argument nie padał. Odsunięcie poza 2018 r. budowy drogi S3 jest równoznaczne z odstąpieniem od jej realizacji na kolejne dziesięciolecia.
   W związku z powyższym proszę o odpowiedź na pytania:
   1. Dlaczego wcześniej nie był podnoszony argument uzależnienia budowy S3 na odcinku Legnica - Lubawka od stanowiska strony czeskiej?
   2. Jaki jest prawdziwy powód wyłączenia z wieloletniego ˝Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015˝ realizacji zadania pod nazwą ˝S3 Legnica - Lubawka˝?
   3. Jakie przesłanki i argumenty upoważniały prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej, łącznie z Panem Ministrem, do obiecywania mieszkańcom Dolnego Śląska, że budowa S3 będzie realizowana w planowanym czasie?
   4. Czy pan Minister wie, z jakich środków finansowane są bilbordy pana europosła Piotra Borysa promujące budowę S3,pod hasłem ˝Droga S3 szansą dla Dolnego Śląska˝ i czy wpłynie pan na swojego kolegę partyjnego, by zniknęły one z przestrzeni publicznej jako nieprawdziwe?
   5. Czy planuje Pan przyjechać na Dolny Śląsk, by wyjaśnić mieszkańcom i zainteresowanym samorządom, dlaczego po raz kolejny zostali oszukani przez władze państwowe?
   6. Czy potrafi pan podać kolejny termin realizacji inwestycji, jaką jest budowa drogi ekspresowej S3 wraz z obwodnicami Jawora i Bolkowa?
   7. Jakie koszty dotychczas zostały poniesione przez budżet państwa i samorządy w związku z planowaną budową drogi S3 (wykup gruntów, prace projektowe)?
   Z poważaniem
   Poseł Elżbieta Witek"
Źródło: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=39362EE4&view=5http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=39362EE4&view=5
Lubię to! 5
lwow
lwowcała prawda1 października 2019 o 16:34
Witam. Myślę że droga S3 jest tą sztandarową inwestycją którą wywalczyła Pani poseł, a obecnie marszałek E. Witek. Oczywiście nie można nie wymienić kapitalnego remontu jaworskiego dworca PKP, inwestycji Mercedesa w Jaworze, czy nowych wozów strażackich dla OSP, karetek dla szpitali itd.  Każda z tych inwestycji  była inicjatywą Pani poseł, tu nie ma dyskusji. Sądzę że nasza P. poseł jest jedną z najbardziej zaangażowanych posłów w sprawy swojego regionu. To widać na każdym kroku. chociaż nie każdy potrafi to docenić , cóż ..." nikt nie jest prorokiem we własnym kraju", jak  mówią starożytni górale.   kłaniam się    dj
Lubię to! 1
lwow
lwow29 września 2019 o 11:27
Możemy się domyślać kto niszczy plakaty kandydatów z PIS, są to ci którzy stracili kasę i wpływy po poprzednich wyborach. Zapewne nie osobiście, od czego są ludzie bez skrupułów i kasy.Bo przecież nie sympatycy obecnej władzy, nie " mohery', nie " pisiory", i raczej nie ludzie młodzi którym obecnie rządzący jakoś ułatwiają życie. Proszę sobie wyobrazić co zostanie z Polski jeśli- nie daj Boże- władza dostanie się w ręce ludzi o mentalności tych, którzy niszczą cudzą własność. Najlepsze świadectwo swojego poziomu IQ dają ci, którzy wstawiają na listę kandydatów do parlamentu Jachirę i jej podobnych. Mogę zrozumieć nienawiść do PIS, faktem jest że rząd znacznie ukrócił złodziejstwo przez co wielka kasa zamiast do kieszeni macherów i zwyczajnych złodziei trafiła do polskich rodzin. Po wygranych wyborach zapewne jeszcze więcej kasy zostanie dla Polaków. Ale dlaczego niszczą plakaty P. Pawła, kandydata SLD który jako żywo, ma niewiele wspólnego z ukróceniem mafijnych układów- nie pojmuję. No cóż, jak się nie ma pomysłu na dobre rządzenie Polską to trzeba niszczyć plakaty przeciwnika, zawsze to jakaś frajda...chociaż pewnie kasy z tego niewiele. kłaniam się dj
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.