Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Uciekli od Putina, zagrają w Rochu

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Na terenie browaru Roch zagra rosyjski zespół Satarial, którego członkowie uciekli od putinowskiego reżimu.

© Materiały prasowe

Satarial to ikona rosyjskiej sceny metalowej. Zespół został założony w 1989 r. przez Andrieja „Lord Seth” Shmieleva pod nazwą „A.M.S.G.” (Ad Maiorum Satan Glorium), a w 1993 r. zmienił nazwę na Satarial. Kapela przedstawia tematy słowiańskie, jak pogańskie rytuały, co spotkało się z krytyką ze strony chrześcijańskiego establishmentu. Jak pisze Wikipedia, grupa była bardzo krytyczna wobec rosyjskiego rządu kierowanego przez Władimira Putina, zwłaszcza po inwazji na Krym w 2014 r., i wprost nazwała rządzących faszystami. W związku z tym zespół otrzymał szereg mandatów i ostatecznie zakaz występów w Rosji. W połączeniu z licznymi groźbami śmierci, jakie otrzymali członkowie, we wrześniu 2021 roku zespół wyemigrował do Polski, gdzie rezyduje i występuje na Dolnym Śląsku.

"Natura kwitnie burzliwymi kolorami. My, jej dzieci, świętujemy razem z nią w przesilenie letnie" - zapowiada koncert w Rochu Angelika Shmeleva, wokalistka i perkusistka Satarial. I mówi o swoim zespole: "Folkowe legendy black metalu, ze specjalnym programem pełnym mistyki i czarów. To niezwykły przedstawiciel sceny metalowej. Zespół był źródłem rosyjskiego ruchu black metalowego od 1989 roku. Znany jest on nie tylko ze swojej muzyki, ale także ze swoich urokliwych koncertów. Na koncercie Satarial możesz cieszyć się muzyką przepełnioną mistycyzmem, usłyszeć brzmienie rzadkich ludowych i nordyckich instrumentów szamańskich w połączeniu z metalowymi riffami, aby zobaczyć magiczne tańce kapłanek, oddychać kadzidłem Księżyca i pić wino z kotła bezbożnej wiedźmy. Otrzymasz niezapomniane wrażenia i możemy zagwarantować, że nigdy wcześniej nie widziałeś czegoś podobnego!

Satarial z reżimem Putina walczy od końca lat 90. XX w.

"Od chwili, gdy wysadził domy w Rosji, aby umocnić swoją władzę i rozpocząć wojnę w Czeczenii" - mówi Angelika. "I tak, kiedy przyszli przeszukać nasz dom, jeszcze tego samego dnia od razu wyjechaliśmy do Polski. Przyjechaliśmy tu we wrześniu 2021 r. Niestety nasz flecista nie mógł z nami wyjechać, gdyż przebywał już w areszcie domowym. Jego wyrok zakończył się rok temu. Ale teraz nie może jeszcze opuścić Rosji" - dodaje.

Kapela była już wielokrotnie na trasach koncertowych po Unii Europejskiej.

"A Polacy zawsze traktowali nas bardzo dobrze. Zawsze miałam tu wielu przyjaciół. Wszyscy Polacy to ludzie niezwykle serdeczni i życzliwi. Poza tym moja babcia jest Polką. A ja zawsze lubiłam Polskę" - tłumaczy Angelika.

Na koncercie organizowanym przez karczmę Jadło i Chmiel na terenie Browaru Roch w Nowych Rochowicach (trasa Wrocław-Jelenia Góra) zespół wystąpi w składzie: Andrei Shmelev, Olga Demidova, Angelika Shmeleva.

Co usłyszymy?

"Nasz styl i styl muzyki nie są poświęcone polityce. I nie chcemy w naszej pracy gloryfikować Putina, nawet wspominając o nim jako o złym człowieku. Ale zawsze w wywiadach mówimy, że ten człowiek jest psychopatą i zrujnował życie nie tylko nam, ale także wielu ludziom, nie tylko w Rosji, ale także na Ukrainie, w Gruzji i tak dalej. Trzeba go zatrzymać" - podkreśla Angelika. "Nasze utwory poświęcone są mitologii i historii celtyckiej, słowiańskiej" - dodaje.

Koncert z okazji Nocy Świętojańskiej już w sobotę, 22 czerwca, o godz. 20.00. Wstęp wolny!

Co jeszcze w Rochu? Karczma Jadło i Chmiel na czerwiec zaplanowała takie wydarzenia na każdą sobotę:

  • 1 czerwca - Łukasz Osiński zagra na „żółwiu” (Świdnica), Tomek Gajda na gitarze klasycznej (Jawor)
  • 8 czerwca - Chris Star jako Elvis Presley (Gliwice)
  • 15 czerwca - Grota (Wrocław i Zielona Góra)
  • 22 czerwca - Satarial (Rosja/Dolny Śląsk)
  • 29 czerwca - Buczkowski solo (Wrocław)

A w maju zagrali:

  • 3 maja - Locus (Piława Górna) i Intruder (Jawor)
  • 11 maja - Zespół Wychowawczy (Ząbkowice Śląskie i Wrocław)
  • 18 maja - Kuba Kozłowski solo (Jawor)
  • 25 maja - Kasia Lipert Violin (Jawor)

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.