Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Trwa susza hydrologiczna

Już dwa tygodnie trwa susza hydrologiczna w części województwa dolnośląskiego. Najdłużej ostrzeżenie IMGW obowiązuje w rejonie od Złotoryi przez Jawor, Bolków, Wojcieszów do Świerzawy.

© Materiały prasowe / PAP / Marcin Bielecki

IMGW pierwsze ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną wydało dla części powiatu złotoryjskiego i jaworskiego (zlewnia Kaczawa górna do Dunina). Ostrzeżenie obowiązuje od 17 czerwca do odwołania.

Prawdopodobieństwo wystąpienia suszy wynosi 85%.

"W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na obszarze objętym ostrzeżeniem spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody na poziomie lub poniżej SNQ, z możliwością występowania krótkotrwałych wzrostów przepływu, spowodowanych przelotnymi opadami deszczu" - podało IMGW.

Ostrzeżenie przed suszą od 21 czerwca obowiązuje również dla:

  • zlewnia górnej Bystrzycy do Mietkowa i Strzegomki do Łażan (90%)
  • zlewnie Oławy i Ślęzy (85%)

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.