Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Szturm na sklepy. Polacy robią zapasy

Nie ma powodów do paniki. Nie zamykamy sklepów, produkcja i dystrybucja żywności też nie jest zagrożona - powiedziała w środę dla money.pl prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz.

Puste półki i kolejki do kas - oto, co czeka nas w sklepach © Materiały prasowe

W mediach społecznościowych pojawiają się informacje o tym, iż w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, markety zostaną zamknięte. Polacy ruszyli więc do sklepów robić zapasy.

Brak papieru toaletowego, znika mydło, mleko, cukier, mięso a woda całymi paletami.

Absolutnie nie ma powodów do paniki. Nie zamykamy sklepów, produkcja i dystrybucja żywności też nie jest zagrożona – mówi prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz.

Dzisiaj w wielu marketach można było obserwować wzmożony ruch konsumentów. Pełne parkingi, brak wózków i koszyków oraz niespotykane dotąd kolejki, ciągnące się na pół sklepu.

Schodzi praktycznie wszystko - woda mineralna, cukier, mięso, mydło i inne środki czystości. Mleko, jajka, mrożonki i konserwy.

Rząd zadecydował w środę o zamknięciu od poniedziałku wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków na dwa tygodnie. Odwołano zajęcia na wyższych uczelniach. Zamknięto kina, teatry i biblioteki. Niektórzy obawiają się, że to samo może stać się ze sklepami i wolą nie zostać bez zapasów.

Stanowczo dementuję pojawiające się #fakenews.y Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych  placówek handlowych – poinformowała w środę w mediach społecznościowych minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.