Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Spada liczba osób w kwarantannie

Z danych przedstawionych przez Starostwo Powiatowe w Jaworze wynika, że w powiecie jaworskim spada liczba osób poddanych kwarantannie. Rośnie natomiast liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

© Materiały prasowe / PAP

Obecnie w powiecie jaworskim w kwarantannie przebywają 92 osoby. W Jaworze są to 43 osoby, w Bolkowie 25, w Męcince 16, w Mściwojowie 5, w Wądrożu Wielkim 3, a w Paszowicach 0.

Miesiąc temu, 29 marca, w kwarantannie przebywało 179 osób. Ich liczba rosła i już 7 kwietnia wynosiła 279. Tydzień później poddanych kwarantannie było tylko 20 osób mniej. Od tamtego czasu odnotowuje się spadek liczby mieszkańców objętych kwarantanną. 21 kwietnia było ich 150, a 28 kwietnia kwarantanną w całym powiecie jaworskim objęte są zaledwie 92 osoby.

Rośnie natomiast liczba potwierdzonych przypadków zakażeniem COVID-19. Badania laboratoryjne potwierdziły dotąd koronawirusa u 8 mieszkańców powiatu jaworskiego, z których 1 zmarł i 1 wyzdrowiał.

Bilans koronawirusa w powiecie jaworskim

  • Jawor - 1 przypadek
  • Bolków - 4 przypadki, 1 osoba zmarła
  • Męcinka - 2 przypadki
  • Paszowice - 1 przypadek, 1 osoba wyzdrowiała

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.