Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Scena ERGO Hestii na festiwalu Inside Seaside

Sopocka firma została sponsorem tytularnym Theatre Stage podczas pierwszej edycji nowego festiwalu w gdańskim AmberExpo.

Inside Seaside © Materiały prasowe / PAP / Materiały Organizatora

Na miejscu ERGO Hestia zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Herzyk, laureatką tegorocznego konkursu Literacka Podróż Hestii oraz wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż.

Na indoorowym festiwalu zagrają m.in. Milky Chance, Girl in Red, Nothing But Thieves i Tom Odell. Wśród zespołów nie zabraknie także trójmiejskich reprezentantów. Takich jak Trupa Trupa, Immortal Onion x Michał Jan czy Leszek Możdżer.

Do tej pory aktywnie wspieraliśmy przede wszystkim literatów i artystów sztuk wizualnych. Teraz przyszedł też czas na muzykę - podkreśla Maria Rosa, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz dyrektor Marketingu i PR w ERGO Hestii. - Chcemy być blisko rodzimych artystów, dlatego cieszymy się, że pomimo międzynarodowego charakteru festiwalu, usłyszymy także sporo polskich zespołów. W tym te, które są mocno zakorzenione w trójmiejskiej scenie muzycznej” - dodaje.

Wystawa poświęcona asymetrii

Jednak Inside Seaside to nie tylko muzyka. ERGO Hestia udostępni w AmberExpo wystawę Asymmetry by Artystyczna Podróż. Wystawa to wynik konkursu na najlepsze zdjęcia zrobione smartfonami. Artyści biorą w nich udział za pośrednictwem Instagrama. Ideą konkursu jest przeniesienie wirtualnej twórczości na jak najbardziej realne ściany polskich galerii sztuki.

Tegoroczna edycja wystawy poświęcona jest asymetrii. Chodzi nie tylko o właściwość obiektów i zdarzeń, ale pojęcie, które można intepretować w plastyczny sposób. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń, jury konkursowe wyłoniło 31 prac, które zostaną zaprezentowane m.in. podczas Festiwalu Inside Seaside.

Dyskusja o literaturze

Na wydarzeniu znajdzie się miejsce dla wszystkich dziedzin sztuki. ERGO Hestia zaprasza także na dyskusję o literaturze w towarzystwie Aleksandry Herzyk, laureatki nagrody Literackiej Podróży Hestii.

To konkurs, który wyróżnia autorów i autorki klasycznych form: powieści, powieści graficznych i opowiadań, napisanych z myślą o młodych czytelnikach i czytelniczkach. Kapituła wybiera tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej.

Konkurs organizowany jest od 2021 roku przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii w partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Fundatorem nagrody dla zwycięzcy jest ERGO Hestia.

Inside Seaside odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Amber Expo, ul. Żaglowa 11. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie festiwalu - https://insideseaside.pl.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.